Czas nadrobić pewne braki w rankingu kart graficznych. Wreszcie otrzymaliśmy do testów jeden z model RX 580 4 GB – Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4G. Cenowo plasuje się on na poziomie GTX 1650. Ale czy z wydajnością jest podobnie?

Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4G w końcu dotarł

 

Kartę otrzymałem tym razem nie od producenta, lecz dzięki uprzejmości sklepu x-kom.pl. Po wyjęciu z czarnego kartonu, wygląd grafiki okazał się dosyć przeciętny, choć ten minimalizm może się podobać. Karta jest cała czarna z pomarańczowymi wstawkami. Z boku znajduje się tylko podświetlane logo Gigabyte, którego kolorem można sterować. Plusem jest za to obecność czarnego, metalowego backplate’u.

Dokładne wymiary Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4G to 40 x 232 x 166 mm. Za chłodzenie odpowiadają dwa 90 mm wentylatory, które pracują w trybie półpasywnym. Karta zasilana jest z jednego złącza 8-pinowego. Oferuje ona następujące wyjścia: 1x DVi-D, 1x HDMI 2.0 i 3x DisplayPort 1.4. Podłączycie do niej praktycznie każdy monitor. Jakość wykonania także jest bardzo dobra – nie zauważyłem żadnych wad.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!