Reklama

Asus ROG Phone 3 zmierza po tron smartfonów dla graczy

Snapdragon 855 Plus, asus rog phone 2, smartfon Snapdragon 855 Plus, telefon Snapdragon 855 Plus, procesor asus rog phone 2, czip asus rog phone 2

W bazie chińskiego urzędu certyfikacyjnego TENAA pojawił się Asus ROG 3. Smartfon dla graczy, który zaoferuje prawdziwie mocarną specyfikację. Na czele z podkręconym Snapdragonem 865.

Nadchodzi król benchmarków

Asus wyposażył ROGa 3 w podkręcony układ Qualcomm Snapdragon 865, którego procesor pracuje z częstotliwością 3,09 GHz. To będzie wymagało odpowiedniego chłodzenia. Jak na razie tylko w sferze plotek mamy chłodzenie cieczą lub za pomocą wentylatora. O odpowiednio wysokie wyniki w benchmarkach zadba 16 GB pamięci RAM, a do tego dostaniemy 512 GB pamięci wbudowanej. Jak na razie rekordowy w rekordowym pomiarze w benchmarku AnTuTu wykręcił smartfon aż 646 310 punktów.

Czytaj też: Test RedMagic 5G. Bestia ze 144 Hz ekranem chłodzona wentylatorem

ROG 3 zaoferuje też ekran OLED O przekątnej 6,59 cala z odświeżaniem obrazu na poziomie 144 Hz oraz rozdzielczością FullHD+. Całość będzie zasilana potężnym akumulatorem o pojemności 5800 mAh.

Czytaj też: Test Xiaomi Black Shark 3. Gamingowa bestia, ale smartfon przeciętny

Asus ROG 3 nie będzie przełomem jeśli chodzi o aparaty w gamingowych smartfonach. Dostaniemy potrójny aparat główny o rozdzielczości 64 i 13 Mix (nie znamy specyfikacji trzeciego) oraz a[arat do selfie o rozdzielczości 13 Mpix.

Premiera w lipcu?

W 2019 roku roku Asus ROG Phone zadebiutował w lipcu, a w bazie TENAA pojawił się w czerwcu. Bardzo możliwe, że w tym roku linia czasowa zostanie zachowana.

Bardziej niż specyfikacja, zastanawia mnie jakie gamingowe dodatki zaoferuje ROG 3. Najbardziej liczę na dodatkowe przyciski do sterowania grami na obudowie. Choć zapewne podobnie jak w przypadku poprzednich generacji, wśród dostępnych akcesoriów pojawi się dodatkowy kontroler podczepiany do obudowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News