Reklama
aplikuj.pl

Asystent Google z kolejnymi nowościami

asystent google, Google pozwala na usunięcie historii Asystenta

W interfejsie testowej wersji Asystenta Google odkryto kilka interesujących nowości dotyczących „skanowania” i odczytywania na głos zawartości ekranu.

Asystent Google dostanie nowy interfejs

To akurat nowością nie jest. od zeszłego miesiąca wiemy, że opracowywany jest interfejs dla Asystenta Google. I bardzo dobrze, bo ten obecny nieco kuleje biorąc pod uwagę to wszystko, co obecnie oferuje. Ten nowy interfejs użytkownika dzieli arkusz Asystenta na zwijane sekcje o nazwie „Moje działania”, „Na moim ekranie” i „Sugestie Asystenta”.

Czytaj też: TikTok pozwoli twórcom dodawać miniaplikacje do filmów

Najnowszy przeciek dotyczy właśnie sekcji „Na moim ekranie”, w której Google dokonało kolejnych zmian. Pojawiły się w niej dwa skróty: „Skanuj mój ekran” i „Czytaj na głos”. Oba jeszcze nie działają, więc leakster Matthew Pirszel stojący za tą informacją, nie mógł sprawdzić na czym dokładnie nowe skróty polegają. Można się jednak domyślać, że pierwszy z nich po prostu zrobi zrzut ekranu i w celu jego analizy udostępni go do Google Lens. Drugi natomiast uruchomi Asystenta Google, którzy przeczyta nam to, co widnieje na naszym ekranie.

via XDA Developers

Czytaj też: Trwają prace nad Realme GT 5G Master Edition

Nie wiemy jeszcze kiedy funkcje trafią do Asystenta Google. Stanie się to zapewne razem z nowym interfejsem, a ten, według spekulacji, pojawi się w Androidzie 12.