Reklama
aplikuj.pl

TikTok pozwoli twórcom dodawać miniaplikacje do filmów

TikTok, sprzedaż TikToka

TikTok dodaje nową funkcję, która z pewnością spodoba się zarówno twórcom jak i ich widzom. Chodzi o możliwość dodawania do filmów miniaplikacji. O co dokładnie chodzi?

Nowość na platformie TikTok – miniaplikacje

Tym razem serwis pracuje nad możliwością dodawania miniaplikacji do swoich filmów. Testy rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz funkcja została udostępniona szerszej grupie osób. Na czym to dokładnie polega? Najlepiej wytłumaczyć to na kilku przykładach. Wrzucając na TikToka filmik z gotowania, twórca może dodać odsyłacz do konkretnej aplikacji. W niej właśnie może zapisać składniki czy dokładniejsze wskazówki co do przyrządzania danej potrawy. Użytkownik za pomocą przycisku zostanie przekierowany do nowego okna. Zobaczcie, jak to wygląda:

Czytaj też: Kruger&Matz LIVE 9 – co oferuje nowy budżetowiec producenta?

Podczas oglądania takiego filmiku zobaczymy na dole ekranu przycisk, który przekieruje nas właśnie do aplikacji, w tym wypadku ze składnikami. Twórcy będą mogli wybrać też inne aplikacje, które będą pasowały do przedstawianych przez nich treści i dostosować, co wyświetli się ich widzom.

Czytaj też: realme GT vs Xiaomi Mi 11i. Czy drożej oznacza lepiej?

Funkcja ta nie jest jeszcze dostępna u wszystkich. Na razie mają dostęp do niej jedynie wybrani twórcy, ale z czasem, gdy wszystko zostanie ulepszone, zapewne miniaplikacje pojawią się u każdego. Obecnie do wyboru jest sześc aplikacji.