Reklama
aplikuj.pl

Inteligentny asystent gotowania Cooksy ułatwi Wam życie w kuchni

Inteligentny asystent gotowania Cooksy, Cooksy, Inteligentny asystent gotowania

Każdy na początku swoich kulinarnych przygód, które nie sprowadzają się jedynie do ugotowania parówek, czy wody na herbatę, wpadnie na żelbetonową ścianę w wielu przepisach, które nie wspominają o szczegółach przygotowania. Dlatego powstał inteligentny asystent gotowania Cooksy.

Asystent gotowania Cooksy

Jeśli partner/partnerka albo (o zgrozo) mama nie daje Wam spokoju podczas kulinarnych przygód, wściubiając nosa do każdej, nawet najprostszej potrawy i nie szczędzi swoich uwag, to asystent gotowania Cooksy jest najpewniej idealnym sposobem na zakończenie tego procederu. Po pierwsze, to kawał świetnej technologii, a po drugie, ma dostęp do rozległej bazy danych i przepisów, a to coś, co z nawiązką powinno wystarczyć, żeby przekonać niechcianych pomocników do zaprzestania ingerencji w Wasze dania.

Czytaj też: Samsung Bespoke Home 2021 – nowe portfolio urządzeń AGT i IoT

Nie ma co wprawdzie być ślepym na kulinarne mądrości innych, ale jeśli jesteście sami albo w Waszym otoczeniu każdy jest nogą w gotowaniu, to Cooksy z przyjemnością poprowadzi Was, jak za rączkę po wielu przepisach. Przepisach, które zwyczajnie niekoniecznie są dokładne co do procesu gotowania, dlatego Cooksy będzie dosłownie patrzył Wam na ręce i ewentualnie korygował.

Składającego się głównie z kamery termowizyjnej i optycznej Cooksy montuje się nad kuchenką, aby ten inteligentny asystent gotowania nieustannie ją obserwował podczas gotowania. Łączy się jednocześnie z bezpłatną aplikacją na Androida lub iOSa, która to odpowiada zarówno za ogarnianie tego, co Cooksy widzi, jak i łączenie się z bazą danych. W niej znajdziemy bowiem całą masę różnych przepisów, które zostały stworzone przez współpracujących z firmą szefów kuchni, ale nie zabraknie też wśród nich przepisów innych użytkowników w formie nagrań, zawierających wizualne instrukcje krok po kroku.

Czytaj też: Test Asus ZenFone 8 Flip – aparat akrobata z dużymi możliwościami

Asystent gotowania Cooksy jest w stanie na bieżąco sprawdzać, czy ​​użytkownicy odpowiednio przyrządzają poszczególne potrawy zarówno pod kątem czasu, jak i temperatury, a jeśli coś wymaga dłuższego duszenia, domorośli kucharze mogą oddalić się od garnków, podglądając je z poziomu aplikacji z innego pokoju.

Czytaj też: Rider RS Sport to hulajnoga do zadań specjalnych

Niestety na ten moment Cooksy jest dostępny tylko w formie oferty na Indiegogo, gdzie zgarnął już odpowiednią ilość gotówki na realizacje projektu. Nadal jednak możecie zgarnąć własny egzemplarz za 389$ z dostawą planowaną październik bieżącego roku.