Reklama
aplikuj.pl

Samsung Bespoke Home 2021 – nowe portfolio urządzeń AGT i IoT

Urządzenia AGD oraz Internetu Rzeczy (IoT) były tematem przewodnik wydarzenia Samsung Bespoke Home 2021.

Bespoke Home – (nie tylko) kuchnia z Samsungiem

Podczas wydarzenia Samsung zaprezentował nowe urządzenia domowe. Nowy pakiet AGD Bespoke wpisuje się w obecny trend firmy polegający na stworzeniu ekosystemu inteligentnych urządzeń. Tutaj dochodzi do nich możliwość personalizacji całego sprzętu, zgodnie z wizją konsumenta.

Seria Bespoke kojarzy nam się przede wszystkim z lodówkami. Pojawi się szeroki wybór lodówek dwudrzwiowych z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowych typu TWIN, małych urządzeń SLIM (45cm), czy modułowych konstrukcji pozwalających łączyć ze sobą różne konfiguracje sprzętu.

Czytaj też: Test Asus ZenFone 8 Flip – aparat akrobata z dużymi możliwościami

Ogłoszona została też współpraca ze światowymi artystami Thibaud Héremem, Andym Rementerem oraz z duńską marką HAY. Efektem czego są lodówki potrafiące byś prawdziwymi dziełami sztuki. Oto kilka przykładów.

Nowe urządzenia w portfolio Samsunga

Oto szybki przegląd nowości zaprezentowanych przez Samsunga:

  • Nowa generacja Samsung Jet – odkurzacz dostępne w zestawie ze stacją czyszczącą lub stacją ładującą. W Europie będzie dostępny od sierpnia,
  • Jet Bot AI + – pierwszy robot odkurzający wyposażony w rozwiązanie Intel AI. Wyposażony w szeregu czujników, w tym LIDAR i 3D, które pomagają mu wyznaczyć optymalną ścieżkę sprzątania. Robot jest oczywiście zintegrowany z aplikacją SmartThings. W Europie pojawi się w II połowie 2021 roku.
  • Oczyszczacze powietrza Bespoke – oczyszczacz z systemem Wind-Free, które za pomocą laserów wykrywa cząsteczki w powietrzu, które zasysa z pięciu stron jednocześnie. Filtracja ma gwarantować wychwytywanie 99,07% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń. Będzie dostępny w Ameryce Północnej od czerwca.
  • Bespoke AirdDresser – dobrze nam znany AirDresser w stylistyce Bespoke. Pojawi się w sprzedaży na wybranych rynkach.
  • ShoeDresser – w uproszczeniu to AirDresser dla butów. Usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy z obuwia. Wykorzystuje do tego przepływ powietrza oraz promienie UV.
  • Lodówka Cube – lodówka, która nie jest… klasyczną lodówką. Służy do przechowywania rzeczy poza kuchnią. Takich jak wino, piwo, czy kosmetyki. Jest mała i cicha, więc można ją ustawić w dowolnym miejscu.

Czytaj też: Returnal za trudny, bo reklama źle trafiła?

Z kolei aplikacja SmartThings dostanie nowe funkcje:

  • SmartThings Cooking – do synchronizacji ze sprzętem Bespoke po sieci Wi-Fi.
  • SmartThings Pet – za pomocą Wi-Fi pozwala śledzić co robią zwierzaki domowe, za pomocą sprzętów takich jak oczyszczacze powietrza, czy odkurzacz (technologia!!).
  • SmartThings Clothing Care – zwiększa efektywność prania dzięki synchronizacji Bespoke AirDresser i inteligentnych pralek. Rekomenduje funkcje tak, aby użytkownik nie musiał kombinować, czego użyć do prania i odświeżania ubrań.
  • SmartThings Air – usługa synchronizuje oczyszczacze powietrza i klimatyzatory, w celu monitorowania jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu.