Reklama
aplikuj.pl

Co nowego w Audi Q5 Sportback na 2021 rok?

audi-q5-sportback-na-2021-rok

Kolejny crossover, ale tym razem uderzający w nuty coupe. Oto rywal Mercedesa GLC Coupe, czy BMW X4, a więc Audi Q5 Sportback 2021. Agresywniejszy i szykowniejszy model Q5, którego już znamy.

Tak jak to w każdym wydaniu Sportback od Audi jest, tak i również tym razem Q5 zyskało w tej wersji bardziej płaską linię dachu, która uzupełnia znane już wcześniej zmiany na nowy rok modelowy. Jest więc konsola przednia z szeregiem nowych wlotów i ostrzejszymi światłami z nową sygnaturą oświetlenia, jak również nowe tylne światła OLED z czterema rożnymi wzorami.

Nieposiadający jeszcze cen Audi Q5 Sportback zapożyczy wszystkie silniki z Q5 z wyjątkiem hybrydowego układu typu plug-in. Wersje normalne i „S” będą występować z kolejno turbodoładowanymi silnikami czterocylindrowymi i sześciocylindrowymi V6. Ten pierwszy o pojemności 2 litrów zapewni moc 261 koni mechanicznych i 370 Nm momentu, a drugi o pojemności 3,0 litra już 349 KM i 500 Nm.

Audi oferuje również kilka różnych opcji zawieszenia, a w tym standardową konfigurację stalową i wiele opcji na czele z zawieszeniem pneumatycznym.

Czytaj też: Spójrzcie na tę lekką bestię z V8. Oto motocykl Eisenberg EV8

Wewnątrz Q5 Sportback 2021, to z kolei aktualizacja w myśl oprogramowania MIB 3, nowego 10,1 calowego ekranu dotykowego i opcjonalny cyfrowy zestaw wskaźników Virtual Cockpit Audi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News