Reklama

We Francji naprawicie swój rower za darmo

Francja rowery, naprawa rowerów, darmowa naprawa roweru, rowerzyści Francja, akcja dla rowerzystów Francja

Chociaż obecne czasy nie dają wielu powodów do radości przez sytuację na świecie, to rowerzyści z Francji mogą już otwierać szampany i uderzać do serwisów rowerowych, korzystając z darmowych napraw.

Nie jest to wiadomość, o której słyszy się często. Ba! Trudno mi w ogóle przypomnieć sobie tak szeroko zakrojoną akcję, obejmującą cały kraj, w ramach której to rząd zapewnia obywatelom coś takiego. We Francji ruszyła bowiem akcja z inicjatywy tamtejszych władz, dzięki której to budżet państwa pokryje koszty naprawy rowerów.

Rząd francuski realizuje plan powolnego powrotu do normalności, w którym to rowerzyści dostaną coś ekstra. Jazda na rowerze jest bowiem uważana w obecnych czasach, jako bezpieczniejsza forma transportu, w której to unika się kontaktu z innymi czy to na przystankach, czy już w komunikacji miejskiej.

Aby zachęcić obywateli do zawitania na stare, dobre dwa kółka, włodarze Francji odłożyli z budżetu całe piętnaście milionów euro, przeznaczając je na zakup 300000 czeków o wartości 50 euro każdy.

Czytaj też: Napakowane technologią elektryczne rowery Vanmoof

Dzięki nim klienci serwisów rowerowych będą mogli zrealizować naprawy swoich sprzętów za darmo, o ile te nie przekraczają wspomnianej kwoty. Chociaż nie jest to doprecyzowane, najpewniej po przebiciu 50 euro, klient będzie musiał po prostu dopłacić.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News