WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

ABT pozwala Audi RS Q8 jeszcze bardziej rozwinąć swoje skrzydła

Tuner ABT atakuje po raz kolejny i tym razem również z Audi w roli głównej. Co tym razem zyskał model RS Q8 w warsztacie firmy?

Audi RS Q8 w wydaniu ABT

Oczywiście tak jak zawsze, kiedy w grę wchodzą Audi z tej rodziny, RS Q8 sam w sobie jest nie lada potężnym crossoverem, który w standardowym wydaniu może pochwalić się mocą 591 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego.

Czytaj teżABT RS4-S, czyli podkręcone Audi RS4 Avant
Czytaj też: Audi Q4 E-Tron Sportback wyszpiegowane ze stalowymi felgami
Czytaj też: Audi i silniki spalinowe. Co ma w planach ta firma?

Jednak wizyta u ABT ze stosownymi ulepszeniami sprawia, że ten crossover może dobić do całych 730 koni mechanicznych i 920 Nm momentu obrotowego. Po takim wzroście wydajności 3,7 sekundy potrzebne do rozpędzenia się do 96,5 km/h w fabrycznym modelu ewidentnie zostaną nieco skrócone.

Jednak ulepszenia układu napędowego nie są jedynymi w rękawie ABT. TEn producent oferuje również usprawnienie standardowego zawieszenia pneumatycznego o kontrolę z trybem Comfort i Dynamic na czele, który przybliża RS Q8 do ziemi o kolejno 25 i 15 mm.

Czytaj też: Audi S8 kontra Bentley Flying Spur na prostej
Czytaj też:
Audi ujawnia prototyp dla elektrycznego sedana E-Tron GT
Czytaj też: 
Obejrzyjcie jak Nurburgring zalicza Audi RS6 Avant 2020

Nie zabrakło też zmiany wydechu na rzecz czterech rur wydechowych z dwoma elektronicznie sterowanymi klapami, czy opcji wybrania 23-calowych felg o cienkich szprychach i wąskiej oprawce. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej zabawy ABT z modelem Audi RS Q8.