Reklama
aplikuj.pl

Audi RS3 LMS 2021 to wyścigowe cacko dla początkujących

Audi RS3 LMS 2021 to wyścigowe cacko, Audi RS3 LMS 2021, wyścigowe Audi RS3 LMS 2021, RS3 LMS 2021

Audi RS3 LMS pierwszej generacji odeszło właśnie na emeryturę po trafieniu w ręce 180 egzemplarzy, ale nie martwcie się – już nadeszło Audi RS3 LMS 2021.

Audi RS3 LMS 2021, czyli co nowego?

W skrócie, Audi RS3 LMS 2021, to bardziej zaawansowana i ulepszona wersja pierwowzoru, która powstała z pewnością na rozległej bazie informacji zwrotnych od klientów. Teraz nowe wydanie zostanie poddane końcowym testom i ocenom w nadchodzących miesiącach, zanim sprzedaż rozpocznie się pod koniec tego roku.

Czytaj też: Zwiastun Cupra Formentor VZ5 potwierdza silnik Audi
Czytaj też: Elektryczne Audi A4 i A6 to coś nieuchronnego
Czytaj też: Lakier tego Audi A4 przyciągnie wzrok każdego

Co zadziwiające, nowy RS3 LMS radykalnie różni się od swojego poprzednika i pod względem stylistycznym podąża za Audi A3 najnowszej generacji, dzierżąc gigantyczną wręcz osłonę chłodnicy, centralnie zamontowaną rurę wydechową z tyłu oraz ogromne, stałe tylne skrzydło.

Jednak już podobnie jak poprzedni RS3 LMS, nowy samochód wyścigowy ma pod maską 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik z rodziny EA888. Ten zapewnia moc do 340 koni mechanicznych przy 6250 obr/min i 420 Nm momentu obrotowego przy 2500 obr/min. Zmodernizowana sześciobiegowa sekwencyjna przekładnia wyścigowa przekazuje moc na przednią oś z wielopłytkowym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu.

Czytaj też: Podejrzyjcie sylwetkę Audi E-Tron GT na zwiastunie
Czytaj też: Data premiery Audi E-Tron GT. Elektryczne Gran Turismo nadchodzi
Czytaj też: SEAT Cupra Formentor FZ wyszpiegowany z silnikiem Audi

Nie zabrakło też znacznych zmian w zawieszeniu, które bazuje na kolumnach McPhersona z przodu i czterowahaczowemu układowi z tyłu, gdzie dodatkowo znajdują się drążki kierownicze w celu uzyskania lepszego promienia skrętu. Audi z kolei jest szczególnie dumne z tego, co osiągnęło w dziale bezpieczeństwa.