Podejrzyjcie sylwetkę Audi E-Tron GT na zwiastunie

Data premiery Audi E-Tron GT, elektryczne Gran Turismo Audi, Audi E-Tron GT, premiera Audi E-Tron GT

Chociaż ten samochód jeszcze nie zadebiutował, jego produkcja ruszyła już w grudniu, a teraz my przed oficjalnym debiutem (9 lutego), możemy podejrzeć sylwetkę Audi E-Tron GT.

Zwiastun ujawnia sylwetkę Audi E-Tron GT

Najnowszy zwiastun nie ujawnia wielu szczegółów, bo przede wszystkim podkreśla sylwetkę samochodu, przysłaniając drobne szczegóły konstrukcyjne samochodu, które widzieliśmy już kilka razy. Sam zwiastun przypomina zresztą typowe reklamy Audi.

Czytaj też: Zobacz zdjęcia testowanego liftingu Audi A8 2022
Czytaj też: Elektryczny Seat elBorn doczeka się wydania Cupra?
Czytaj też: Odświeżenie Cupra Ateca 2021, czyli na pozór niewiele

Elektryczne Audi E-Tron GT na tle odległej panoramy miasta, prezentuje swoje nadwozie typu fastback, jak również odsłonięte nieco tylne błotniki i długą maskę. Co ważne, ten model jest bardzo związany z elektrycznym sedanem Porsche Taycan, który zadebiutował w 2019 roku, jako że będzie jeździł na tej samej platformie J1.

Czytaj też: Data premiery Audi E-Tron GT. Elektryczne Gran Turismo nadchodzi
Czytaj też: SEAT Cupra Formentor FZ wyszpiegowany z silnikiem Audi
Czytaj też: Czyżby to było Audi A8 L Horch 2022?

Spekulacje na temat specyfiki układu napędowego E-Tron GT wciąż trwają, a słowa prawdy nadal do nas nie docierają. Oczekuje się, że samochód będzie oferował do 640 koni mechanicznych z technologią overboost i do 830 Nm momentu obrotowego. Prawdopodobnie pojawi się wersja o mniejszej mocy z różnymi rozmiarami akumulatorów, które pomogą obniżyć koszty.