Zwiastun Cupra Formentor VZ5 potwierdza silnik Audi

Zwiastun Cupra Formentor VZ5, Cupra Formentor VZ5

Dziś możemy świętować nadchodzący model Seata, jako pierwszy zwiastun Cupra Formentor VZ5 ujawnił obecność silnika Audi 2.5 TFSI pod maską

Zwiastun Cupra Formentor VZ5

Wylewna zapowiedź Cupra Formentor VZ5 wspomniała, że ten SUV zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, jako coś wyjątkowego, bo będącego w najwyższej półce. Najważniejszy będzie w nim jednak silnik – ta sama jednostka instalowana w Audi RS3 nowej generacji, RS Q3 Sportback, czy TT RS.

Uważa się, że Cupra Formentor VZ5 będzie korzystał z silnika o podobnej specyfikacji, co oryginały, więc powinien zaoferować około 395 koni mechanicznych mocy i 480 Nm momentu obrotowego. Prawdopodobnie będzie dostępny wyłącznie z napędem na wszystkie koła i automatyczną skrzynią biegów, odzwierciedlając ofertę kompaktowych RS Audi.

Czytaj też: Elektryczny Seat elBorn doczeka się wydania Cupra?
Czytaj też: Odświeżenie Cupra Ateca 2021, czyli na pozór niewiele
Czytaj też:
Seat Leon ST nowej generacji doczeka się wydania Cupra

Warto przypomnieć, że modele Seat Cupra Formentor korzystają z najnowszej architektury MQB Evo koncernu Volkswagen Auto Group. Jest to też jeden z pierwszych SUVów na tej platformie, co sprawia, że jest to świetne bazowe cacko w myśl opracowania przyszłych konfiguracji układu napędowego dla przyszłych modeli innych marek grupy.