WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowa edycja Audi RS6 Avant RS powstała specjalnie z myślą RS2

Audi połączyło przybycie modelu RS6 Avant do Ameryki Północnej z ujawnieniem specjalnej edycji, która składa honory samochodowi RS2 Avant.

Podczas gdy współczesnym odpowiednikiem produkowanego przez krótki czas modelu RS2 jest technicznie RS4 Avant, to z racji jego nieobecności w USA, Audi postanowiło oprzeć edycję Tribute właśnie na RS6 Avant. Ta edycja nawiązuje do kultowego pięciocylindrowego cacka z połowy lat 90. ubiegłego wieku, która dzierży lakier Nogaro Blue.

Wspomniany odcień łączy się z czarnymi akcentami stylistycznymi na przednim grillu, bocznych lamelach i relingach dachowych. To połączenie 22-calowe felgi, za którymi znajdują się czerwone zaciski hamulcowe. Akcenty retro znalazły się też w kabinie, gdzie niebieskie szwy w kolorze denim kontynuują motyw Nogaro Blue na zewnątrz.

Podczas gdy 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem jest rodem przeniesiony ze standardowego RS6 o mocy 591 KM i momencie obrotowym 800 Nm, Audi postarało się przynajmniej o sportowy układ wydechowy w standardzie, aby uzyskać mocniejszą ścieżkę dźwiękową.

Czytaj też: Model S Tesli pokonany! Lucid Air najszybszym elektrycznym sedanem

W Audi RS6 Avant RS Tribute Edition 2021 nie zabrakło też pakietu Driver Assistance z adaptacyjnym tempomatem i asystentem bocznym, a nawet pakietu Executive oraz systemu nagłośnienia Bang & Olufsen. Niestety wszystkich szczegółów wizualnych nie jest nam dane dostrzec przez ujawnienie tylko jednego zdjęcia.

Wiemy, że tego typu cacek powstanie zaledwie 25 sztuk, których cena wzrasta względem podstawowego samochodu o 27800 dolarów, czyli łącznie w USA Audi RS6 Avant RS Tribute Edition kosztuje prawie 510000 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News