WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórcy Gry o Tron przygotują adaptację bestsellerowej powieści dla Netfliksa

Już jakiś czas temu informowano o podpisaniu kontraktu pomiędzy Netfliksem a Davidem Benioffem i D.B. Weissem, twórcami Gry o Tron. Teraz wiemy, jaka będzie pierwsza produkcja, którą się zajmą.

Twórcy Gry o Tron odeszli od HBO do Disneya, gdzie mieli zająć się nowymi Gwiezdnymi Wojnami. Szybko jednak okazało się, że różnice artystyczne i większa swoboda jaką oferuje Netflix bardziej do nich przemawiają, więc podpisali kontrakt ze streamingowym gigantem. Plotki mówią, że włodarze Disneya zrezygnowali ze współpracy po fatalnym zakończeniu hitowego serialu, ale nikt tego nie potwierdził. Obecnie David Benioff i D.B. Weiss w końcu zaczną rozwijać skrzydła pod okiem Netfliksa biorąc na warsztat bestsellerową powieść science fiction.

Problem trzech ciał to pierwszy tom cyklu Wspomnienie o przeszłości Ziemi autorstwa Liu Cixina.

Jak czytamy w oficjalnym opisie książki:

Podczas rewolucji kulturalnej w Chinach tajna baza wojskowa Czerwony Brzeg wysyła sygnały w kosmos w poszukiwaniu inteligentnego życia pozaziemskiego. Do prac zostaje włączona Ye Wenjie, córka wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów, i dzięki niej badacze w końcu nawiązują kontakt z obcą cywilizacją stojącą u progu zagłady.

W XXI wieku naukowiec Wang Miao zostaje członkiem komisji badającej przyczyny serii samobójstw czołowych fizyków. W wyniku prywatnego dochodzenia natyka się na tajemniczą grę wirtualną o nazwie „Trzy ciała”, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Niebawem odkrywa, że świat tej gry wcale nie jest fikcją.

Czytaj też: The Mandalorian – znamy datę premiery 2 sezonu!

David Benioff i D.B. Weiss opisują trylogię jako najambitniejszą serię science fiction jaką czytali. Serial na podstawie Problemów trzech ciał wyprodukują Rosamund Pike i Rian Johnson. Benioff i Weiss zajmują się pisaniem scenariusza, przy którym pomaga im także Alexander Woo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News