WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Model S Tesli pokonany! Lucid Air najszybszym elektrycznym sedanem

Elektryczny sedan Air od Lucid Motors od dawna zapowiada się, jako solidny konkurent Modelu S Tesli i wygląda na to, że nie bez powodu.

Lucid Motors opublikował nowy film, na którym to jego elektryczny model Air w wersji Dream Edition pokonuje Teslę Model S w wyścigu na ćwierć mili z imponującym wynikiem rzędu 9,9 sekundy.

Firma Lucid Motors napisał w oświadczeniu:

Dzięki mocy do 1080 koni mechanicznych dostępnej w pakiecie z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła, Lucid Air Dream Edition konsekwentnie pokonał ćwierć mili w 9,9 sekundy, co czyni go najszybszym na świecie produkowanym sedanem. Te osiągi są zamknięte w bezkompromisowo luksusowym pakiecie, oferującym miejsce dla pięciu pasażerów.

Jednak powyższe nagranie, to nie wszystko, co miała do pokazania firma, która nie omieszkała pochwalić się swoją technologią. Wśród najbardziej imponujących części układu napędowego Lucid znajdują się jednostka napędowa i falownik, które mogą dostarczyć 650 KM w bardzo małej obudowie.

Czytaj też: Ten zmodernizowany pickup Ram TRX, to definicja szaleństwa

Linia mocnych, kompaktowych i ultrawydajnych silników Lucid jest połączona ze zintegrowaną przekładnią i mechanizmem różnicowym, a także z naszym wysokonapięciowym falownikiem MOSFET z węglika krzemu. Każda jednostka ma moc ponad 650 KM i może obracać się do 20000 obr./min, ale waży tylko 74 kg i jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w standardowej torbie podręcznej.

Firma udostępniła dwa zdjęcia jednostki napędowej i falownika, swojego „Wonderbox”, czyli dwukierunkowej ładowarki 19 kW oraz zestawu akumulatorów przed oficjalną premierą już 9 września.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News