Reklama
aplikuj.pl

Microsoft testuje nową funkcję – automatyczne grupowanie kart w Edge

pobieranie Microsoft Edge 81, download Microsoft Edge 81, Microsoft Edge

W przeglądarce Microsoft Edge testowane jest kolejne usprawnienie – automatyczne grupowanie kart, które z pewnością ułatwi pracę tym, którzy mają tendencję do otwierania kilkunastu stron na raz.

Automatyczne grupowanie kart w Edge

Często się zdarza, że podczas pracy mamy otwarte kilka, a czasem kilkanaście kart z różnymi stronami, które są dla nas przydatne. Sama pisząc dla Was Najciekawsze newsy tygodnia czy kompletując zwiastuny mam ich pootwieranych nawet kilkadziesiąt i prawdziwą męką jest znalezienie czegoś, co aktualnie jest mi potrzebne. Microsoft postanowił znaleźć rozwiązanie tego problemu i ułatwić życie swoim użytkownikom.

Czytaj też: Kolejne nowości w Mapach Google – przejścia dla pieszych, numery budynków i nie tylko
Czytaj też:
Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami
Czytaj też:
Słaby internet wkrótce nie będzie problemem podczas rozmów na Microsoft Teams

Testowana jest właśnie nowa funkcja przeglądarki Edge. Jednak grupowanie kart będzie nie manualne, a automatyczne, bo przeglądarka po prostu zrobi to za nas. Teraz kiedy otworzymy kilka kart z jednej domeny, to trafią one do specjalnej grupy, którą możemy odpowiednio nazwać albo nadać jej odrębny kolor.

Wygląda to tak

Ulepszenie dostępne jest obecnie jedynie w Edge Canary, gdzie musimy odznaczyć flagi Tab Groups i Tab Groups Auto-Create i potem zrestartować przeglądarkę by z niego korzystać. Funkcja w najbliższym czasie ma trafić do normalnej wersji przeglądarki. Opcja wydaje się bardzo przydatna, choć nie zawsze narzucone przez Microsoft grupowanie może się sprawdzić.