WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Automatyczny smartwatch Ad Maiora łączy klasykę z nowoczesnością

Automatyczny smartwatch Ad Maiora łączy klasykę z nowoczesnością

Użytkowników zegarków można zapewne dziś w uproszczeniu podzielić na tych, którzy są zwolennikami klasyki, jak i tych, którzy nie widzą świata poza smartwatchami. Hybrydowy Ad Maiora łączy te dwa światy.

Automatyczny smartwatch Ad Maiora

Określenie Ad Maiora mianem automatycznego odwołuje się do mechanizmu, jakiego firma Leitners Watch zastosowała w tym wyjątkowym modelu. Mechanizm tego zegarka jest bowiem klasyczny, a dokładniej mówiąc, automatyczny, dzięki czemu wskazówki „działają” za sprawą ruchu naszej dłoni.

https://www.kickstarter.com/projects/leitners/leitners-hybrid-smartwatch-the-future-of-automatic-watches?ref=section-homepage-projectcollection-9-distance

Czytaj też: CZ Smart to wyjątkowy nowy zegarek od Citizen
Czytaj też: Test Skagen Falster 3. Ciężko o ładniejszy zegarek z Wear OS
Czytaj też: Zegarek Garbage zawalczy z elektronicznymi śmieciami

Pomimo swojego klasycznego mechanizmu, Ad Maiora z kopertą ze stali nierdzewnej i szafirowym szkiełkiem, posiada też całą elektronikę charakterystyczną dla smartwatchy na czele z ekranem, nad którym poruszają się fizyczne wskazówki.

Czytaj też: Orange i Oppo – wspólny zegarek z eSIM i partnerstwo budzące obawy
Czytaj też: Xiaomi prezentuje smartfony Mi 10T i zegarek Mi Watch
Czytaj też: Marzy się Wam ciekawy zegarek? Sprawdźcie Jupiter firmy Ziiiro

Automatyczny smartwatch Ad Maiora jest też wodoodporny, jego mechanizm Miyota 9039 bazuje na 24 klejnotach, może ugościć trzy rodzaje pasków, jest wspierany przez aplikacje i tradycyjnie wymaga ładowania. Obecnie za to cacko trzeba zapłacić 469 euro w ramach kampanii na Kickstarterze. Dostawy są planowane na sierpień następnego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News