Reklama

Autonomiczne dostawy kurierskie ruszą dzięki współpracy FedEx i Nuro

Autonomiczne dostawy kurierskie, współpracy FedEx i Nuro

Tak jak paczkomaty nie wyeliminowały zupełnie działalności kurierskiej “tuż pod drzwi” tak też nie oczekuje się, że w najbliższym czasie dokonają tego autonomiczne dostawy kurierskie. Te jednak już są niczym nowym i kolejną cegiełkę do tego dorzuciła firma FedEx oraz Nuro.

Startup Nuro od kilku lat cieszy się sporą popularnością, jako firma kreująca przyszłość autonomicznych dostaw. Zamiast samej odpowiadać za cały proces tworzenia pojazdów i realizowania usług, zdecydowała się na prowadzenie swojego biznesu na podstawie działalności dostaw innych firm. Te wchodzą z Nuro współprace, aby zapewne sprawdzić potencjał autonomicznej dostawy i zapewnić taką opcję klientów.

Czytaj też: Mobvoi TicWatch E3 z Wear OS zaprezentowany oficjalnie

FedEx i Nuro ruszą wspólnie z dostawami paczek. Na ten moment jednak nie wiadomo, jak dokładnie te autonomiczne dostawy kurierskie będą wyglądać

Do tej pory Nuro jest już czynny na rynku autonomicznych dostaw kurierskich od 2018 roku, kiedy to rozpoczął próby dostaw artykułów spożywczych w Arizonie z supermarketem Kroger. Następnie firma przeprowadziła podobne testy z pizzami Domino’s, siecią Walmart i CVS. Po tym czasie doczekał się nawet pierwszego w historii pozwolenia dla pojazdów autonomicznych prosto z amerykańskiego Departamentu Transportu. Takiego wyróżnienia doczekała się opracowana przez Nuro kapsuła R2, którą od zeszłego roku można widzieć na ulicach Houston.

Czytaj też: Samsung Bespoke to lodówki, które dostosujesz do swojego wnętrza

Teraz działalnością Nuro zainteresowała się firma FedEx, która jako gigant logistyczny, będzie korzystał z autonomicznych pojazdów dostawczych startupu w perspektywie długoterminowej i na dużą skalę. W ramach współpracy na ten moment tylko mieszkańcy w Houston będą mogli wkrótce zobaczyć te pojazdy w akcji dostaw na dystansie “ostatnich kilometrów”. FedEx dołączy pojazdy Nuro do swojej istniejącej floty około 200000 pojazdów i sukcesywnie będzie powiększał ich wpływ na swoje dostawy.

Czytaj też: Reklamy w snach? Pojawił się pomysł wyświetlania ich, kiedy odpoczywamy

Wtedy też dowiemy się, jak cały proces dostaw będzie wyglądał. Na ten bowiem moment zarówno jedna, jak i druga firma milczy na temat szczegółów. Nie wiemy nawet, które dokładnie pojazdy Nuro będą wykorzystywane i czy są szanse na podrzucanie paczek prosto pod drzwi odbiorców. Firma twierdzi jednak dumnie, że dzięki jej technologii operacje FedEx będą bardziej wydajne i otworzą się na nowe metody dostawy.