Reklama
aplikuj.pl

To nie transformers, a elektryczny autonomiczny traktor Kuboty

Traktor X, nowoczesny traktor, traktor Kuboty, Kubota

Traktory nie są może stałymi bywalcami na łamach naszego serwisu, ale czasami trzeba zapewnić im pięć minut, kiedy w grę wchodzą prawdziwe cacka.

W Japonii jest teraz mniej rolników, którzy starają się zarządzać coraz większą ilością ziemi. Tak przynajmniej twierdzi producent maszyn rolniczych Kubota i z tego oto powodu stworzył swój własny autonomiczny traktor.

Znany jako Traktor X, pojazd został zaprojektowany w ramach programu Kuboty, a dokładniej mówiąc, Agrirobo, czyli tego dotyczącego zautomatyzowanej technologii . Zadebiutował publicznie i po raz pierwszy na początku tego miesiąca na wystawie w mieście Kioto.

Niestety szczegółów technicznych Kubota nie ujawniła, ale wiemy, że Traktor X jest zasilany silnikami elektrycznymi z zestawu akumulatorów litowo-jonowych, a na dodatek paneli słonecznych.

Wykorzystując połączenie GPS, szereg czujników pokładowych, takich jak aparaty fotograficzne i system prowadzenia oparty na sztucznej inteligencji, jest w stanie samodzielnie poruszać się po zwykłych i ryżowych polach. System SI pozwala również monitorować takie czynniki, jak pogoda i tempo wzrostu upraw, dzięki czemu pojazd może samodzielnie decydować, kiedy wyruszać i wykonywać stosowne prace.

Traktor X bazuje na czterech gąsienicach, które rzecz jasna umożliwiają optymalną przyczepność w różnych warunkach terenowych. Tutaj niezależne silniki na każdej z nich są kluczowe, jak zresztą opcja podniesienia i obniżenia nadwozia. Nie wiemy jednak, czy kiedykolwiek ten traktor trafi do produkcji.