Reklama
aplikuj.pl

Autonomiczny traktor z 5G i napędem wodorowym

To się nazywa chińska myśl techniczna! ET504-H to autonomiczny traktor z obsługą sieci 5G oraz ekologicznym napędem wodorowym. Tak wygląda przyszłość rolnictwa.

ET504-H to prawdziwy pokaz technologicznej siły

Wzorowany na ciągniku Super Tractor 1, ET504-H dodaje do jego konstrukcji obsługę sieci 5G. To pozwala na całkowicie autonomiczne poruszanie się. Szereg czujników dokładnie monitoruje otoczenie i dostosowuje tryb poruszania się do panujących warunków. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojazdem sterować zdalnie.

Zastosowany napęd wykorzystuje wodór do generowania energii elektrycznej. Niezależnie napędzany jest silnik, podnośnik oraz układ kierowniczy. Dodatkowo litowo-jonowy akumulator gromadzi energię, która jest wykorzystywana w momencie pojawienia się potrzeby wykorzystania większej mocy. Co ważne, na jednym ładowaniu ciągnik może pracować przez cztery godziny, a samo ładowanie trwa zaledwie kilka minut.

Sieć 5G to przyszłość precyzyjnego rolnictwa

Choć w kontekście sieci 5G najwięcej mówi się o inteligentnych miastach, przemyśle i Netflixie w 4K, to właśnie rolnictwo będzie jednym z jej największych beneficjentów. Wykorzystanie szeregu czujników przesyłających i przetwarzających dane w czasie rzeczywistym będzie można wykorzystywać zarówno w uprawach, jak i hodowli zwierząt. Wykrywanie szkodników, chorób, zarządzanie paszą, opryskami, monitorowanie plonów… Wszystko to pozwoli na zmaksymalizowanie zysków przy ograniczeniu strat.

To ciekawy paradoks. Rolnicy bardzo chętnie sięgają po nowe technologie i zapewne tak samo będzie z siecią 5G. Tym samym kiedy stereotypowo mądrzejsi miastowi będą dalej protestować przeciwko sieciom piątej generacji, rolnicy będą dawno zadowoleni z jej korzyści.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News