Reklama
aplikuj.pl

Awaria Garmin Connect. Ludzie nie mogą się pochwalić ile przeszli kroków

Użytkownicy platformy Garmin Connect mają duże problemy z synchronizacją danych. Aplikacja nie wyświetla historycznych danych, a także nie pozwala na synchronizację nowych. Przez to wiele osób nie może pochwalić się w mediach społecznościowych swoimi osiągnięciami. Najprawdopodobniej był to atak hakerski.

Nie tylko aplikacja sprawia problemy. Atak dotyczy całej firmy

Tajwańskie media informują, że za problemami z działaniem Garmin Connect odpowiadają hakerzy. Ich ofiarą padła nie tylko aplikacja oraz synchronizacja danych. Zatrzymana została cała linia produkcyjna firmy.

Poważne problemy mogą czekać na użytkowników. Niewykluczone, że historyczne dane na temat aktywności i osiągnięć przepadną całkowicie. Pozostaje mieć nadzieję, że Garmin ma jakąś kopię zapasową danych, która nie została zaatakowana.

Firma jak na razie nie skomentowała sprawy. Poinformowała jedynie na Twitterze, że aktualnie występują problemy z dostępem do Garmin Connect. Natomiast sama aplikacja informuje o pracach serwisowych.

Jak żyć? Świat nie wie, że biegałem!

Użytkownicy Garmin Connect mają teraz nie lada problem. Nie mogą pochwalić się światu ile dzisiaj zrobili kroków. Albo jaki dystans przebiegli. Ba, nie wiedzą nawet czy dobrze dzisiaj spali, bo aplikacja nie jest w stanie pokazać im tych danych. Ok, bądźmy poważni. Cześć zegarów Garmina przechowuje dane w pamięci urządzenia, więc użytkownicy mają do nich dostęp. Ale też wiele urządzeń pobierane dane z serwera, do którego aktualnie nie ma dostępu.

Awaria trwa już długo, bo zaczęła się w nocy ze środy na czwartek. Pozostaje trzymać kciuki za szybkie uporanie się z problemem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News