Bakterie żyją w naszych mózgach

Bakterie, mózg, bakterie w mózgu, nowe bakterie, bakterie w człowieku

Coraz więcej mówi się o tym, że bakterie są praktycznie wszędzie. Najnowsze badania to potwierdzają i mówią, że znajdują się one nawet w naszych mózgach.

Odkrycia są póki co wstępne i wymagają dalszych badań w celu ich potwierdzenia. W ich ramach naukowcy z University of Alabama zbadali obrazy pośmiertnej ludzkiej tkanki mózgowej, które zostały wykonane w wysokiej rozdzielczości. Okazuje się, że znalezione zostały tam oznaki bakterii. Odkrycie to było całkowicie przypadkowe. Badacze szukali różnic w mózgach osób ze schizofrenią a bez niej. W tym celu zostały wykonane zdjęcia za pomocą mikroskopu elektronowego.

Naukowcy skonsultowali się z kilkoma innymi naukowcami i razem potwierdzili, że tajemnicze rzeczy w kształcie prętów na zdjęciach to bakterie. Badacze przeanalizowali też próbki z 34 pośmiertnych analiz mózgów i w każdym z nich znaleźli oznaki tych mikroorganizmów. Potrzebne są jednak dalsze badania w celu rozpoznania rodzaju bakterii oraz odpowiedzenia na pytanie – dlaczego one się w mózgu znajdują?

Czytaj też: Ten egzoszkielet zapewnia człowiekowi ponadprzeciętną wytrzymałość

Źródło: livescience