Reklama

Ballerina – nowe informacje o spin-offie Johna Wicka. Kto w roli głównej?

John Wick spin-off, Ballerina John Wick, Ballerina obsada, Ballerina fabuła, Ballerina Chloe Grace Moretz

W sieci pojawiły się nowe szczegóły dotyczące filmu Ballerina – pierwszego spin-offu serii John Wick. Pierwsze doniesienia na temat odtwórczyni głównej roli.

Czytaj też: Wonder Woman 1984 – zobacz galerię zdjęć z filmu

Wiemy już, że Ballerina koncentruje się na młodej zabójczyni, która szuka zemsty na mordercach jej rodziny. Bohaterka nazywa się Rooney Brown i wychowywała się w organizacji przestępczej prowadzonej przez Dyrektorkę, którą w filmie John Wick grała Anjelica Huston. Jest to ta sama organizacja, w której wychowywał się również John Wick. Według informacji Rooney wraca z emerytury by dokonać zemsty na innej grupie przestępczej, która zabiła jej rodziców. Wiemy, że dziewczyna kieruje się własnym kodeksem moralnym i zasadami, które nie pozwalają jej zabijać osób, które według niej nie zasługują na śmierć.

Według informacji castingowych głównym antagonistą ma być burmistrz Sunnyvale Elias Muller stojący na czele organizacji zrzeszającej płatnych zabójców ukrywających się na terenie Europy. Obecnie nie ma żadnych doniesień na temat aktora, który mógłby zagrać tę rolę. Mówi się jednak, że Lionsgate chce obsadzić w filmie Chloë Grace Moretz. Aktorka miałaby wcielić się w główną bohaterkę. Anjelica Hudson ma powrócić do roli Dyrektorki, a Keanu Reeves, podobno, zaliczy gościnny występ.

Lionsgate zatrudnił Lena Wisemana na stanowisko reżysera Balleriny. Za scenariusz odpowie Say Hatten, który już sprawdził się pisząc tekst do Johna Wicka 3.

Obecnie nie mówi się jeszcze na temat daty premiery. Niedawno ogłoszono, że John Wick 4 zostanie opóźniony. Zamiast 21 maja 2021 roku film wejdzie do kin dopiero 27 maja 2022 roku co oznacza ponad roczne przesunięcie projektu. Spowodowane jest to wstrzymaniem prac na planach zdjęciowych. Zanim Keanu Reeves wejdzie na plan Johna Wicka musi nakręcić jeszcze Matrixa 4. Jeśli Reeves będzie odgrywał większą rolę w Ballerinie, to na film poczekamy bardzo długo. Jeśli zaś będzie to tylko epizod, to prace mogą ruszyć już w przyszłym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News