WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Wyjątkowy basen zwieńczy Infinity w Londynie

Nie nazwałbym Londynu najlepszym miastem na tego typu konstrukcje, ale na szczęście ja nie mam wiele do gadania, bo projektem wieżowca Infinity zajmuje się Compass Pools. Ta firma postanowiła, że w Londynie pojawi się jedyny na świecie 360-stopniowy basen bez krawędzi na wysokości 220 metrów, aby zaoferować chętnym jedyny taki panoramiczny widok na okolice. 

Czytaj też: Nilfgardczyków z serialu Wiedźmin mama ewidentnie nie nauczyła prasować

Planowany wieżowiec Infinity będzie górować nad miastem swoimi 55 piętrami, a jego górne poziomy zajmie pięciogwiazdkowy międzynarodowy hotel. Zwieńczeniem całości będzie z kolei wyjątkowy basen o pojemności 600000 litrów bez widocznych krawędzi… przynajmniej dla tych, którzy do niego trafią. Jako że Compass Pools nie chciało rujnować projektu, zamiast na drabinki, czy windy, postawiła na klatkę powietrzną, która unosi się nad zbiornikiem wody w stylu tych w okrętach podwodnych.

Inne interesujące cechy tego projektu obejmują przezroczystą podłogę, dzięki której odwiedzający będą mogli zobaczyć pływaków nad głową (oby nie w negliżu), wbudowany monitor prędkości wiatru, który pomoże w zapobiegnięciu rozlewania się wody na ulice poniżej, oraz innowacyjny system ogrzewania, który wychwytuje gorący gaz wytwarzany przez systemy klimatyzacji budynku, aby ogrzać wodę na basenie. Wizualnymi bajerami zajmie się rozbudowany system świetlny oraz zastosowanie akrylu zamiast szkła.

Compass Pools twierdzi, że budowa może rozpocząć się już w przyszłym roku, ale nawet lokalizacja Infinity nie została jeszcze potwierdzona. Nie wydaje się więc całkowicie pewne, że to wszystko pójdzie naprzód, ale przynajmniej stanowi interesującą koncepcję architektoniczną.

Czytaj też: Terminalu Harbin T3 pozazdrościłoby każde lotnisko

Źródło: New Atlas