WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Terminalu Harbin T3 pozazdrościłoby każde lotnisko

O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Międzynarodowe Lotnisko Harbin Taiping w Chinach będzie mógł się pochwalić wyjątkowym terminalem Harbin T3 w kształcie ogromnego płatka śniegu. Oczywiście prócz terminala mają znaleźć się tam również hotele, sklepy, parkingi oraz naziemne węzły komunikacyjne z uwzględnieniem lokalnej kolei, metra, czy autobusów.

Czytaj też: Luksusowy prefabrykowany dom na drzewie od Blue Forest

Tak przynajmniej wynika z planów firmy MAD Architects, która ma już na koncie wiele podobnie szalonych projektów. Jednak nie aż tak szalonych, jak stworzenie terminala o powierzchni 918500 metrów kwadratowych, który z zachowaniem praktyczności, byłby jednocześnie świetnym kawałkiem współczesnej architektury. A skąd pomysł na płatek śniegu? Podobno inspiracją do tego był sam klimat miasteczka Harbin, którego każdej zimy nawiedzają srogie warunki.

Niestety to jedynie koncepcja, którą stworzono na potrzeby konkursu architektonicznego, dlatego nie możemy mieć pewności, czy kiedykolwiek zostanie zrealizowana. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem i znajdą się fundusze na budowę takiego gigantycznego budynku z licznymi oszkleniami, to powinien ruszyć do 2030 roku, obsługując rocznie 43 mln pasażerów rocznie i towarzysząc im w ramach 320000 lotów.

Czytaj też: Nilfgardczyków z serialu Wiedźmin mama ewidentnie nie nauczyła prasować

Źródło: New Atlas, MAD Architects