Reklama
aplikuj.pl

W Kopenhadze może powstać baśniowa wieża wypełniona roślinami

W Kopenhadze może powstać baśniowa wieża wypełniona roślinami
W Kopenhadze może powstać baśniowa wieża wypełniona roślinami

Grupa Bjarke Ingels (BIG) ujawniła projekt wieży z zielenią dla parku rozrywki Tivoli i ogrodu wypoczynkowego w Kopenhadze w Danii. Zakładając, że postępuje zgodnie z planem, projekt Andersen Hotel obejmie również remonty istniejących budynków w Tivoli oraz utworzenie nowego parku w pobliżu.

Czytaj też: Multikino wciska reklamy pod pretekstem ochrony danych osobowych

Nazwany na cześć legendarnego duńskiego bajko-pisarza Hansa Christiana Andersena (The Little Mermaid and The Emperor’s New Clothes fame), projekt Andersen Hotel H.C. obejmie remont i ponowne przeprojektowanie istniejącego zamku Tivoli oraz remont dwóch pawilonów, które zostały zbudowane pod koniec XIX wieku.

Przyciągająca wzrok wieża będzie przedłużeniem zamku, przyjmując na fasadach swoich 18 pięter wiele roślin, wznosząc się enigmatycznie w górę przez przesunięty stos płyt. Nie zabraknie również odpowiedniego podejścia w stylu „zrównoważonego projektu”, który ma zapewnić możliwie najmniejsze zużycie energii. Nadal to jednak wyłącznie projekt, więc szczegółów na ten temat nie mamy.

„Tivoli to wyjątkowa oaza bujnych ogrodów i kapryśnej architektury w centrum Kopenhagi” – mówi BIG. „Prawdziwie kosmopolityczna dzielnica w sercu duńskiej stolicy, różnorodność kulturowa i biologiczna Tivoli nie przypomina żadnego innego miejsca w Kopenhadze. Dzięki renowacji Zamku Tivoli w 1893 roku i dodaniu nowego budynku, próbowaliśmy uchwycić i zaakcentować charakter istniejącego zamku, tworząc nową typologię inspirowaną archetypową architekturą Tivoli: hybryda między ogrodowymi pagodami, pawilonami i wieżami, nasza propozycja buduje pomost między historią miasta a teraźniejszością.”

Teraz pomysłodawca czeka tylko na pozwolenie na budowę i realizację projektu Andersen Hotel H.C.

Czytaj też: W tych architektonicznych projektach to rowerzyści są najważniejsi

Źródło: BIG, New Atlas