Reklama

Bastion – pierwsze zdjęcia z kolejnej adaptacji Kinga

Bastion serial, Bastion serial zdjęcia, Bastion Stephen King, Bastion CBS All Access

CBS All Access przygotowuje serialową adaptację powieście Stephena Kinga. Nie wiemy jeszcze kiedy zadebiutuje Bastion, ale możemy przyjrzeć się pierwszym zdjęciom z produkcji.

Czytaj też: Wiedźmin – materiał Netfliksa tłumaczy pochodzenie potworów

Powieść Bastion ukazała się w 1978 roku. Akcja opowiada o świecie po apokalipsie, podczas której zginęło 99,4% ludzkości. Zagłady dokonała grypa zwana Kapitan Trips, supernowoczesna, bezlitosna broń biologiczna. Nieliczni ocalali mają wyraziste sny, które zwiastują im pojawienie się wysłanników sił Dobra i Zła, które mają stoczyć kolejną wielką bitwę. Wśród społeczności USA doszło też do podziału na dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado wzorowaną na demokracji i rządzoną przez przestępców i psychopatów dyktaturę w Las Vegas. Bastion uważany jest za najwybitniejsze dzieło w dorobku Stephena Kinga.

Książka doczekała się już jednej adaptacji w formie czteroczęściowego miniserialu, a teraz CBS All Access wzięło Bastion na warsztat tworząc z niego 10 odcinkową serię.

W serialu pojawią się: Alexander Skarsgård jako Randall Flagg, Heather Graham jako Rita Blakemoor, James Marsden jako Stu Redman, Amber Heard jako Nadine Cross, Odessa Young jako Frannie Goldsmith, Jovan Adepo jako Larry Underwood, Owen Teague jako Harold Lauder i Whoopi Goldberg jako Matka Abagail. A także: Henry Zaga, Brad William, Katherine McNamara, Hamish Linklater, Eion Bailey i Nat Wolff.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News