Reklama
aplikuj.pl

Battlefield 2042 w 2023 roku to dalsze próby naprawy gry

battlefield 2042

DICE przedstawiło pierwsze szczególy dotyczące przyszłości Battlefield 2042. Czy gra w 2023 będzie choć po części tak dobra, jak się to zapowiadało? Oto co na nas czeka.

Aktualizacja 3.2 do Battlefield 2042 rozpocznie rok

Na początku przyszłego roku w ramach aktualizacji 3.2 pojawi się nowa i ulepszona mapa „Rozłam” z dużymi zmianami. DICE przeniosło platformę wiertniczą bliżej miejsca akcji, co zapewnia bardziej skupione miejsce rozgrywki. Zaprojektowano też nowe sposoby na interakcje z lodem oraz wprowadzono nowe flagi w okolicach zaktualizowanego miasta i pobliskich rafinerii.

Czytaj też: Dlaczego moder z Japonii tworzy konie z ogórków w Skyrim?

Aktualizacja 3.2 będzie kolejnym dużym krokiem, gdyż ponownie wprowadzi do Battlefield 2042 klasy. Obecni specjaliści zostaną przydzieleni do zdefiniowanych ról z zestawem gadżetów i sprzętu, który będzie pasować do ich zadań na polu bitwy. Specjalista z sezonu 4 trafi do klasy zwiadowcy. Będzie to zarazem ostatni specjalista, którego dodanie planowane jest do Battlefield 2042.

DICE skupi się teraz na słuchaniu uwag, rozwijaniu rozgrywki za pomocą zmian projektowych i balansowania klas oraz tworzeniu nowych skórek i przedmiotów kosmetycznych, które pozwolą się wyróżnić na polu bitwy.

Sezon 4 i 5 w Battlefield 2042

Sezon 4. ruszy na początku roku 2023. Pojawią się w nim nowy specjalista, przepustka bojowa, sprzęt i wiele więcej. Nowa mapa będzie mniejsza, krótsza i liniowa, ale Battlefield słynie też z walk na krótki dystans.

W ostatnich informacjach od deweloperów, DICE wspominało także o preprodukcji nowej zawartości po sezonie 4. Ekipa potwierdza, że będzie to sezon 5. Poza nowym specjalistą pojawi się w nim wszystko to, co w poprzednich – nowa mapa, sprzęt, przepustka bojowa i inne elementy.

Czytaj też: Pościgi policyjne w NFS Unbound potrafią ekscytować i bawić

Zespół DICE nadal skupia się na Battlefield 2042. Autorzy tłumaczą, że mają w ekipie zarówno weteranów, jak i nowicjuszy, którzy pracują nad ich pierwszą grą. Łączy ich jednak uwielbienie dla tej serii.

W sezonie 5. skupią się oni na poprzednich grach i na tym, jak mogą przeniknąć do świata 2042. Nowa mapa sezonu 5. będzie zapomnianym polem bitwy z ery Battlefield 4. To zarośnięty obszar, pełen roślin i zniszczeń po wojnie w 2042 roku. Zachęci to do łączonych starć piechoty i pojazdów, przez co ważna będzie współpraca z drużyną.