Reklama
aplikuj.pl

Dlaczego moder z Japonii tworzy konie z ogórków w Skyrim?

skyrim

Bethesda musiała skontaktować się z ciekawym moderem z Japonii. Ich uwagę przykuły nietypowe modyfikacje, które cieszą się uznaniem graczy. Skąd pomysł na konie z ogórków w Skyrim?

Japońskie modyfikacje Skyrim

Bethesda zapragnęła przedstawić nam niezwykle płodnego modera z Japonii, Higeyosi, który moduje gry Bethesdy od czasów Obliviona. W jego portfolio znaleźć można wiele różnego rodzaju zawartości, ale głównie koncentruje się on na wyjątkowych modach związanych ze strojami i wyglądem, dzięki którym możemy nadać swojej postaci nowy wygląd. Higeyosi udostępnił też szereg modów, które prezentują japońską kulturę i tradycje. Deweloperzy gry zadali twórcy kilka pytań.

Modujesz gry BGS od czasów Obliviona. Co zainspirowało cię do tworzenia własnych modów?

Po raz pierwszy zagrałem w Obliviona na Xboksie 360. Kiedy zobaczyłem film ze zmodowaną rozgrywką, zainteresowała mnie też wersja na PC. Początkowo tylko pasywnie korzystałem z modów, ale wtedy moi znajomi zaczęli się zastanawiać, jak wyglądałby mod z mieczami, które można ulepszać. Spodobał mi się ten pomysł i pomyślałem, że jeśli ja tego nie zrobię, to nikt tego nie zrobi. A więc zająłem się tym tematem. Znalazłem wpis na blogu dotyczący tworzenia uzbrojenia w Oblivionie. Na jego podstawie i metodą prób i błędów udało mi się stworzyć własną modyfikację.

Czytaj też: Fabularny dodatek do Metro 2033 Redux od fanów dla fanów

Masz na koncie mody z uzbrojeniem i różne inne, ale najbardziej chyba lubisz tworzyć stroje i pancerze zmieniające wygląd gracza. Co szczególnie interesuje cię akurat w tej kategorii?

Wa Ribbon, Wa Masks i Skall Mofumofu Coat to mody, których zażyczyła sobie moja żona. Ona uwielbia gry Bethesdy i czasem prosi mnie o stworzenie jakichś modów, a przy niektórych nawet mi pomaga. W przypadku Wa Ribbon, dała mi cały projekt takiej wstęgi i powiedziała, żebym zrobił coś podobnego. Oczywiście moda oparłem o jej projekt. Mody z rekwizytami i akcesoriami łatwo łączyć z innymi modami, no i podoba mi się pomysł zmieniania wyglądu postaci. Często korzystam z modów ze strojami podczas grania w gry z serii Elder Scrolls czy Fallout.

Ogórkowe konie w Skyrim

O co jednak chodzi ze specyficznymi modami dodającymi do Skyrim konie z ogórków? Mamy odpowiedzieć!

Czytaj też: Niewyobrażalnie dobry PlayStation Plus grudzień 2022!

Twój mod Obon Mount jest bardzo wyjątkowy i ma też duże znaczenie związane z japońską kulturą. Czy możesz krótko opisać znaczenie świąt Obon i Bon dla tych, którzy ich nie znają? Co cię zainspirowało, by przenieść te elementy do świata Skyrima?

Latem w Japonii odbywa się duchowe święto – Obon. W trakcie Obonu duchy zmarłych na krótko wracają, aby spędzić kilka dni z rodzinami. Nie widzimy ich, ale one jedzą z nami i spędzają z nami czas, tak jak za życia. Modlimy się, by ich dusze spoczywały w pokoju. Ciekawe jest natomiast to, w jaki sposób te dusze wracają do domów.

Zgodnie z tradycją, dorabiamy ogórkom nogi z patyczków tak, żeby wyglądały jak konie, i pokazujemy je, aby nasi przodkowie mogli szybciej wrócić do domów. To się nazywa „konie dusz”. Robimy też krowy z bakłażanów na drogę powrotną, aby mogli spokojnie wrócić do świata duchów, z wieloma podarkami.

Ciekawe, prawda? A w Skyrimie też są konie i krowy. Pomyślałem, że to będzie zabawne, gdybyśmy mogli używać tych widmowych koni i przywoływać je. Wymyśliłem to, gdy grałem w Obliviona. Mod cieszy się ogromną popularnością i z tego też względu jest jednym z moich ulubionych.