Reklama

Wyjątkowy Bentley już bez dachu. Oto Continental GT Speed Convertible

Bentley już bez dachu, Continental GT Speed Convertible, Bentley Continental GT Speed Convertible

Doczekaliśmy się ważnej premiery Bentley Continental GT Speed Convertible, czyli wersji najbardziej zrywnego na drodze modelu marki.

Premiera Bentley Continental GT Speed Convertible

Tak jak wersję coupe, Continental GT Speed Convertible napędza mocniejszy o 25 koni mechanicznych względem wersji bez plakietki “Speed” 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia moc rzędu 660 koni mechanicznych oraz 900 Nm momentu obrotowego. Bentley zaktualizował jednocześnie ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów, aby ta reagowała nawet dwa razy szybciej i bardziej agresywnie, zapewniając napęd na wszystkie koła.

Czytaj też: Zdjęcia Bentley Bentayga LWB 2022 w testach

Wersja Convertible wpłynęła bezpośrednio na wagę i aerodynamikę modelu, dlatego sprint do setki zalicza teraz w 3,6 sekundy, czyli o 0,1 sekundy wolniej, a maksymalnie rozpędza się tak samo, bo do 335 km/h. Ciągle na pokładzie znajduje się elektroniczny tylny mechanizm różnicowy, aktywne zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnymi amortyzatorami, a w tym systemem kontroli przechyłów. Za 22-calowymi felgami o hamowanie mogą zadbać opcjonalne hamulce węglowo-ceramiczne.

Czytaj też: Spójrzcie na pierwszy silnik W12 do Bentley Bacalar

Pod względem wyglądu Continental GT Speed ​​Convertible różni się od modelu standardowego przyciemnioną maskownicą i odmienionymi progami bocznymi. Dach tego modelu jest miękki i dostępny w siedmiu kolorach, a otwiera się i zamyka w 19 sekund. Wewnątrz znajduje się dwukolorowa tapicerka ze skóry i Alcantary, a całość wieńczy charakterystyczny dla Bentleya poziom luksusu.