Reklama

Spójrzcie na pierwszy silnik W12 do Bentley Bacalar

pierwszy silnik W12 do Bentley Bacalar, silnik W12, W12 do Bentley Bacalar,, silnik Bacalar

Firma ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia, które pozwalają nam rzucić okiem na silnik W12 do Bentley Bacalar, czyli pozbawionego dachu gran tourera.

Silnik W12 do Bentley Bacalar

Bentley Bacalar powstanie w nakładzie zaledwie 12 egzemplarzy, które już zostały sprzedane za przynajmniej 7,4 miliona złotych każdy. Te samochody napędzi ręcznie budowany przez ponad sześć godzin i przechodzący trzy testy silnik W12. Jego pierwszy egzemplarz został właśnie skonstruowany i przetestowany.

Czytaj też: Zdjęcia Bentley Bentayga LWB 2022 w testach
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też:
 Pierwszy Bentley Blower 1929 już ukończony

Według producenta ten W12 to najbardziej zaawansowany 12-cylindrowy silnik w historii marki i nic dziwnego. To w rzeczywistości najnowsza ewolucja 6-litrowego silnika W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje potężną moc 650 koni mechanicznych i ten sam moment obrotowy na poziomie 900 Nm. W porównaniu z pierwszym W12 z 2003 roku, najnowsza wersja ma zwiększoną moc o 27% , moment obrotowy o 38% przy zmniejszonej o 28% emisji.

Czytaj też: Pomimo przeciwności, Bentley z sukcesem skończył 2020 rok
Czytaj też: Świąteczny Bentley Reindeer Eight, czyli Flying Spur dla Mikołaja
Czytaj też: Prototyp Bentley Bacalar ruszył w testowe tango

Wspomniane testy są szalenie rygorystyczne i obejmują sprawdzenie wycieków z zamkniętych obwodów, występowanie nawet drobnych niespójności pracy jednostki i wreszcie symulowanie pracy silnika w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.