WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa usługa Play pomoże znaleźć Wasze dziecko i ochronić je przed szkodliwymi treściami

Bezpieczna Rodzina to najnowsza usługa oferowana przez Play, która pozwoli rodzicom na większą kontrolę przeglądanych przez dzieci treści w internecie, a także na śledzenie ich, gdy znajdą się poza domem.

Coraz więcej dzieci korzysta ze smartfonów bez kontroli rodziców

Szacuje się, że obecnie około 80 proc. dzieci posiada swój smartfon lub ma możliwość samodzielnego korzystania z niego. Zwykle rodzice nie mają pełnej kontroli nad tym, co ich pociechy przeglądają w internecie, ani jakie treści oglądają. Z badań wynika, że chcąc chronić swoje dzieci rodzice potrzebują większej kontroli nad ich poczynaniami w sieci. I Play wychodzi naprzeciw ich potrzebom tworząc usługę Bezpieczna Rodzina.

Usługa pozwala na lokalizowanie dzieci i wyznaczanie im na mapie bezpiecznych stref. Jeśli dziecko najdzie się poza nimi aplikacja o tym powiadomi. Dodatkowo będzie można sprawdzić lokalizację nawet do siedmiu dni wstecz. Oznacza to więc, że nawet będąc w pracy możemy całkowicie kontrolować położenie naszego dziecka.

Co ważne również w kwestii oglądanych treści i samego korzystania z telefonu rodzic będzie miał o wiele większą kontrolę. Można ustalić limit korzystania z aplikacji, sprawdzić historię przeglądanych stron www jak i oglądanych na YouTube treści, a nawet zdalnie zablokować telefon. Wszystko zależy od wybranego przez nas wariantu Bezpiecznej Rodziny – Standard lub Premium.

Bezpieczna Rodzina w Play – koszty

Usługa dostępna jest na telefonach z Androidem i iOS i przez pierwsze 30 dni można wypróbować ją za darmo. Wariant standardowy będzie kosztował 9,99zł na miesiąc, zaś Premium – 19,99zł na miesiąc. Trzeba pamiętać, że aplikacja musi być zainstalowana zarówno na telefonie rodzica jak i na urządzeniu dziecka.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News