Reklama
aplikuj.pl

Co Bill Gates sądzi na temat związanych z nim teorii spiskowych?

Jednym z elementów pandemii są internetowe dyskusje osób, które nie wierzą w naturalne powstanie SARS-CoV-2. Wielu sceptyków bierze również pod uwagę udział Billa Gatesa w walce z kryzysem. Sam zainteresowany wypowiedział się w tej sprawie.

Legendarny założyciel Microsoftu stwierdził, że nie może zrozumieć, w jaki sposób stał się celem głupich teorii spiskowych. Dodał, iż poświęcona ma internetowa dezinformacja jest „tak głupia”, że trudno z nią w jakikolwiek sposób walczyć.

Bill & Melinda Gates Foundation jest największą na świecie tego typu organizacją. Małżeństwo działa charytatywnie od wielu lat, wspierając badania poświęcone leczeniu AIDS, kontrolowaniu przyrostu naturalnego na Ziemi czy szczepieniom w krajach trzeciego świata. W ostatnich miesiącach Gatesowie finansowali też badania poświęcone stworzeniu szczepionki na koronawirusa.

Czytaj też: Plaże Hong Kongu są zalewane maseczkami przeciwko koronawirusowi

Co ciekawe Gates zobowiązał się niedawno do przekazania kolejnych 1,6 mld dolarów na rzecz GAVI (Globalny Sojusz na rzecz Szczepionek i Szczepień). Wcześniej Amerykanie przeznaczyli 100 milionów dolarów w celu opracowania szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Warto jednak zaznaczyć, że założyciel Microsoftu nie sądzi, by towarzyszące mu teorie spiskowe mogły przeszkodzić w jego prospołecznych działaniach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News