Reklama
aplikuj.pl

Bill Gates ostrzega przed kolejnymi epidemiami koronawirusów

Bill Gates microsoft, Bill Gates działania, odejście Bill Gates

W ramach inicjatywy TED w 2015 roku Bill Gates twierdził, że kolejny globalny kryzys będzie wywołany nie przez wojnę, lecz pandemię. Teraz legendarny założyciel Microsfotu ostrzega przed kolejnymi epidemiami.

Z SARS-CoV-2 walczy niemal cały świat i tylko kilka krajów kontroluje ten pojedynek. Niestety, pomimo ostrzeżeń płynących ze strony ludzi takich jak Gates, rządy wielu państw nie były przygotowane na pandemię. Teraz jednak przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów aktywnie działa w związku z szalejącym koronawirusem, m.in. finansując badania nad szczepionkami. Jednocześnie Gates twierdzi, że należy się przygotować na cykliczne nawroty różnorakich pandemiii – jego zdaniem będą one miały miejsce średnio co 20 lat.

Czytaj też: Koronawirus w lodówce i zamrażarce – czy może tam przetrwać?

Miliarder dodał, iż pandemia będzie kosztowała znacznie więcej, niż kosztowałaby w przypadku odpowiedniego przygotowania świata na jej nadejście. W jego opinii konieczne będzie wydzielenie budżetu przeznaczonego na walkę z pandemiami, w ramach którego uda się zapewnić szczepionki, prowadzić testy na masową skalę, bez jednoczesnego zatrzymywania gospodarek czy transportu międzynarodowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News