Reklama
aplikuj.pl

Lekko fabularyzowana Bitwa o Nordvik w Battlefield 2042 wkrótce się rozpocznie

battlefield 2042

DICE przygotowało wydarzenie trwające trzy tygodnie, którego scenariusz można już teraz przeczytać. Sprawdźcie, jak przez najbliższy czas będzie się kształtowało pole bitwy.

Bitwa o Nordvik w Battlefield 2042

Po ujawnieniu tajnego sojuszu Nordviku z Zachodem wojska Wschodu odpowiadają oblężeniem tego ośrodka w szwedzkiej dziczy. Dołącz do korpusu kontroli Nordvik albo pułku Czarna Burza w tym trwającym trzy tygodnie starciu, będącym punktem zwrotnym w konflikcie między dwiema superpotęgami.

Czytaj też: Moduł intensywności Dead Space brzmi, jak nowa generacja horroru

TYDZIEŃ 1 / SZTURM NA NORDVIK – OFENSYWNY PODBÓJ / 20-27 GRUDNIA

Siły Czarnej Burzy prowadzą atak na Nordvik. Kiedy wschodnie bojówki próbują przejąć okoliczne terytoria, Korpus Kontroli Nordvik walczy o obronę regionu i powstrzymanie Czarnej Burzy, nim będzie za późno.

To Ofensywny Podbój 32 na 32, skupiający się na szybkich starciach na lądzie. Na początku konfliktu obrońcy mają wszystkie cele i czekają na szturm wroga. Każda decyzja ma znaczenie w walce o kluczowe pozycje na polu walki.

Podcas walki obrońcy odkryją, że nie mogą się odradzać w kwaterze głównej. Muszą polegać na swojej drużynie i znaczniku desantowym EBLC-Rama, by za wszelką cenę chronić cele. Jeśli stracicie wszystkie cele, a cała drużyna odpadnie z gry… to po wszystkim.

Zdobycie zakładów Nordvik również nie będzie łatwe. Atakujący zaczynają szturm z większą liczbą kuponów, co ma ułatwić infiltrację terytorium wroga. Będą im potrzebne podczas starcia.

Czytaj też: Zobaczyłem latanie w Hogwarts Legacy i opadała mi szczęka

TYDZIEŃ 2 / OBRONA NORDVIK – ODWET / 27 GRUDNIA – 3 STYCZNIA

Siły wroga przełamały obronę Nordviku i przejęły ośrodek. Pora, żeby Korpus Kontroli Nordvik wziął Odwet.

Gdy Czarna Burza walczy o utrzymanie pozycji, korpus dokonuje infiltracji obiektu, by zniszczyć przekaźniki M-COM zawierające cenne dane, nim wpadną w ręce wroga.

Pora na Odwet. To wersja trybu Podbój 16 na 16, łącząca w sobie elementy Podboju, Przełamania i Szturmu. Atakujący muszą przebić się przez front, po drodze zdobywając cele. Współpraca jest do zwycięstwa niezbędna.

Jeśli uda się przebić przez linie wroga do ostatniego celu, gra przejdzie w tryb Szturmu, gdzie atakujący próbują uzbroić strategicznie rozmieszczone M-COM-y w ośrodku.

Obrońca musi zaplanować swoje działania, starając się za wszelką cenę utrzymać kontrolę nad ośrodkiem. Wróg atakuje z pełną mocą, więc trzeba go odeprzeć, póki nie przechwycicie cennych danych.

3 TYDZIEŃ / WYZWOLENIE NORDVIK – PRZEŁAMANIE: CHAOS / 3-10 STYCZNIA

Korpus Kontroli Nordvik otrzymuje pomoc ze strony amerykańskiej i przeprowadza większy kontratak. Czarna Burza i wschodnie wojska stawiają zaciekły opór, podczas gdy korpus staje na czele szturmu mającego wyzwolić Nordvik spod okupacji.

To ostatnia bitwa, w której o losach konfliktu zadecyduje Przełamanie: Chaos. W tym tygodniu skala rozgrywki dopasowana jest do wagi wydarzeń. Walczyć o wszystko będzie do 128 graczy. Przebijcie się przez pole bitwy jako zgrana drużyna z modyfikatorami takimi jak szybszy ruch, krótsze czasy odnowienia i szybsze wzywanie pojazdów.