Reklama
aplikuj.pl

Blizzard opuszcza Chiny, ale Diablo Immortal zostaje

diablo immortal

Gracze mają sporo pytań do Blizzarda, które dotyczą dalszego rozwoju Diablo Immortal. Gra pozostaje również w Chinach, choć reszta produkcji Zamieci jest z tamtego regionu świata usuwana.

Blizzard wychodzi z Chin bez Diablo Immortal

Blizzard rozpoczął proces wycofywania się z Chin. Dotychczasowa współpraca z firmą NetEase nie została przedłużona, na co Chińczycy mieli zareagować w bardzo nietypowy sposób. Krażą słuchy, że w chińskiej sieci można znaleźć nagrania z transmisji live, na której pracownicy NetEase demolowali w biurze wszystko co związane z Blizzardem. Na koniec napito się zielonej herbaty, co w tamtejszej kulturze miałoby być próbą okazania dezaprobaty na działania amerykańskiej firmy.

Czytaj też: Dodatek do Cyberpunk 2077 w rekordowym budżetem

Jest jednak jedna gra, która zostaje w Chinach. Diablo Immortal nie było tylko wydawane przez NetEase, ale stworzone przez tamtejszy zespół. Ta produkcja pozostaje na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Gra dalej będzie rozwijana, a deweloperzy akurat tę produkcje dalej lubią. Niedawno odpowiedzieli oni na kilka pytań dotyczących przyszłości tytułu.

Sesja pytań i odpowiedzi dotycząca Diablo Immortal

Oto pytania, na które odpowiedzieli pracownicy NetEase i Blizzarda.

P: Kiedy będzie możliwe odblokowanie dodatkowej pojemności skrytki?

O: Dostajemy bardzo wiele próśb od naszej społeczności o zwiększenie pojemności skrytki i nie ignorujemy ich. Planujemy umożliwić graczom rozbudowanie skrytki, dzięki czemu będą mogli przechowywać dodatkowe zestawy i legendarne przedmioty. Ułatwi to testowanie różnych klas i ich konfiguracji.

P: Jak mogę sprawdzić, które wydarzenia trwają obecnie w Diablo Immortal?

O: Planujemy dodać w niedalekiej przyszłości do gry kalendarz, który będzie dostępny z poziomu Kodeksu. Gracze będą mogli w nim sprawdzić zarówno trwające, jak i nadchodzące wydarzenia.

Czytaj też: Bohaterowie Redfall w szczegółach

P: Czy do gry zostanie wprowadzona nowa zawartość PvP?

O: Obecnie testujemy możliwość wprowadzania kolejnych iteracji trybów PvP w Diablo Immortal. Rozważamy kilka rozwiązań. Więcej szczegółów o nowych trybach udostępnimy w przyszłości.

P: W ostatniej obszernej aktualizacji wprowadzono modyfikacje klasy mnicha. Czy zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany balansu dla pozostałych klas?

O: Balans klas i ich popularność to elementy rozgrywki, które cały czas obserwujemy pod kątem potencjalnych zmian. Modyfikacje klasy mnicha to właśnie efekt takich obserwacji. Diablo Immortal cały czas się zmienia, a my będziemy oceniać stan klas w grze, by zdecydować, czy istnieje potrzeba wprowadzenia zmian.

P: Czy planujecie wprowadzenie obszernych i wciągających wydarzeń?

O: Oczywiście! Strzaskana Strefa to nasze pierwsze wydarzenie, które przyniosło ze sobą zupełnie nowe mechaniki rozgrywki. Biorąc pod uwagę jego początkowy sukces, rozważamy inne wydarzenia, które znacznie modyfikują rozgrywkę. W przyszłości udostępnimy więcej informacji.

P: W grze jest dziewięć drzewek mistrzowskich. Czy kiedykolwiek będziemy mieli możliwość aktywacji kilku drzewek jednocześnie?

O: Sposób rozwoju drzewka mistrzowskiego jest obecnie tematem omawianym przez nasz zespół. Po ostatniej rozbudowie poziomów mistrzowskich dostrzegliśmy możliwość dodania nowych funkcji drzewek. Aktywacja kilku jednocześnie również była jednym z pomysłów, które pojawiły się podczas rozmów, ale wciąż jesteśmy na wczesnym etapie projektu. Więcej szczegółowych informacji będziemy mieć w niedalekiej przyszłości, ale czujemy ekscytację na myśl o możliwościach rozwoju systemu drzewek mistrzowskich.