Reklama
aplikuj.pl

Blizzard sam pisze sobie pochwały o Diablo Immortal

diablo immortal

Czy Diablo Immortal to maszynka do zarabiania ogromnych pieniędzy? Popularność tytułu zmalała, ale gra dalej zapewne przynosi miliony dolarów. Tylko po co się tak zachowywać…

Diablo Immortal trochę jak Cyberpunk 2077

Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za sprzedaż gier CD Projekt RED pójdą po rozum do głowy. W niedawnym wywiadzie z prezesem studia, Adamem Kicińskim, dowiedzieliśmy się, że po premierze pierwszego dodatku do Cyberpunk 2077, gra otrzyma nowe wydanie.

Czytaj też: Xbox Game Pass uszczuplone, choć nadchodzą porządne tytuły

Po wydaniu Widma Wolności, CD Projekt RED ma zamiar wydać Cyberpunk 2077 w wersji zawierającej dodatek i nazwać zestaw… wydaniem gry roku. Nazywanie kompletnej gry „Cyberpunk 2077 Game of the Year Edition” to naprawdę gruba przesada. Pewnie, na premierę tytuł oferował prawdopodobnie najlepiej napisanych bohaterów w historii gier i arcyciekawą fabułę, ale stan techniczny czy masa niespełnionych obietnic, to jednak wystarczający powód, aby nie nazywać tytułu „Grą Roku”. Można, ale bądźmy chociaż poważni w tej kwestii. Wystarczy Complete Edition czy jakakolwiek inna, pomysłowa nazwa nawiązująca do specyfiki gry.

Diablo Immortal jest super

Gdzie w tym wszystkim Blizzard? Ano teraz i Ci deweloperzy bujają w obłokach. Autorzy Diablo Immortal postanowili zebrać najczęściej powtarzające się pytania dotuczące gry i odpowiedzieć na nie.

Spodziewacie się zwykłych pytań, nienacechowanych żadnymi emocjami, ponieważ to w końcu zbiór podobnie napisanych zdań? Oj nie! Pierwsze pytanie to mała laurka.

P: Bardzo podobają mi się niektóre z ostatnich aktualizacji, np. wytwarzanie zestawów. Czy w przyszłości możemy się spodziewać aktualizacji na podobnym poziomie?

O: Planujemy kontynuować regularny cykl aktualizacji zawartości gry według bieżącego schematu, czyli mniej więcej dwie aktualizacje w miesiącu. Jeśli chodzi o zmiany takie jak wytwarzanie elementów zestawów – planujemy jeszcze ulepszyć wrażenia z kolekcjonowania przedmiotów wchodzących w skład zestawów w kolejnej dużej aktualizacji zawartości gry, która zostanie opublikowana już 14 grudnia.

Dobrze, że kolejne pytania nie są już pisane w ten sposób, chociaż ewidentnie widać, że wybrano pytania, na które można wygodnie odpowiedzieć.

P: Przez jakiś czas byłem zajęty pracą i nie grałem zbyt wiele. Teraz większość graczy na moim serwerze osiągnęła poziom Piekło 5, a ja wciąż tkwię na Piekle 3. Naprawdę ciężko jest mi znaleźć drużynę do gry w podziemiach. Czy zespół Diablo Immortal ma jakieś plany, aby ułatwić znajdowanie członków drużyny?

O: Pracujemy nad kolejnymi zmianami, które zostaną wprowadzone do Diablo Immortal w nadchodzących miesiącach. Ułatwią one graczom nadrabianie zaległości względem pozostałych użytkowników serwera. Chodzi między innymi o zwiększenie premii do PD w przypadku znacznego odbiegania (na niekorzyść) od poziomu mistrzowskiego serwera oraz o zbadanie możliwości podniesienia współczynnika bojowego dla graczy, którzy zostali w tyle, poprzez zwiększenie częstotliwości otrzymywania przedmiotów legendarnych oraz elementów zestawów. W obecnej wersji Diablo Immortal istnieje możliwość odrobienia zaległości w doświadczeniu, ale współczynnik bojowy gracza pozostaje zbyt niski, przez co uniemożliwia uczestnictwo w różnych aktywnościach. Innym sposobem na poprawienie wrażeń z rozgrywki, który już wprowadzamy, jest łączenie serwerów. Przeprowadziliśmy dwie fazy łączenia serwerów i będziemy nadal monitorować ich populacje oraz zachowania graczy, aby w razie potrzeby kontynuować ten proces.

Czytaj też: Beyond Good and Evil 2 w testach, ale co tam testować?

P: Kiedy będę mogła zmienić wygląd swojej postaci i ukryć jej hełm?

O: Planujemy udostępnić funkcję zmiany rysów twarzy w następnej dużej aktualizacji zawartości gry, czyli już 14 grudnia. Wiemy, że gracze liczą na możliwość ukrycia hełmu postaci, i w pełni rozumiemy chęć oglądania twarzy bohaterów. Jesteśmy już w trakcie prac nad tą funkcją – czekajcie na dalsze wieści.

P: Kiedy pojawi się jakaś nowa strefa? Mam ochotę pofarmić w innych okolicznościach przyrody.

O: Zatem masz szczęście! W ramach kolejnej obszernej aktualizacji zawartości gry wprowadzimy nowy obszar: Burzowy Przyczółek, który wzbogaci fabułę Diablo Immortal i będzie zawierać nowy cykl zadań. W nowej strefie gracze będą mogli nie tylko farmić potwory, ale również wykonywać zlecenia i brać udział w jedynych w swoim rodzaju wydarzeniach.

P: Za każdym razem, kiedy usiłuję znaleźć drużynę do rajdu w Piekielnym Relikwiarzu, muszę czekać przy każdym bossie na zebranie się grupy. Dlaczego tak jest?

O: Odkryliśmy, że wielu graczy chce walczyć ze wszystkimi bossami Piekielnego Relikwiarza naraz. Wraz z nadchodzącą obszerną aktualizacją zawartości gry, która pojawi się 14 grudnia, wprowadzimy możliwość zmiany bossa rajdu bez konieczności opuszczania tegoż rajdu. Dzięki temu grupy śmiałków będą mogły z łatwością rzucać wyzwanie kilku bossom z rzędu.