WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak chłodzić, to porządnie. Blok wodny na procesor i sekcje zasilania od Bitspower

Zabawę w chłodzenie swojego sprzętu można rozpocząć na wiele sposobów, ale tym najbardziej efektownym i efektywnym zdecydowanie jest solidne chłodzenie wodne.

Solidnym blokiem wodnym można już chłodzić nie tylko procesor i kartę graficzną, ale nawet pamięci RAM, dyski, czy sekcje zasilania i to właśnie z myślą o niej firma Bitspower zaprezentowała nowy blok wodny BP-MBMZ490ACE. Ten zajmie się nie tylko trzymaniem w ryzach temperatury na procesorze, ale też całej sekcji zasilania.

Problem? Ten blok od Bitspower jest kompatybilny wyłącznie z płytą główną MSI MEG Z490 Ace. Oznacza to tyle, że zajmie się temperaturą wyłącznie procesorów kompatybilnych z socketem LGA1200, a więc procesorami Intela.

Te będziecie mogli podkręcać naprawdę wysoko, jako że najważniejsze elementy sekcji zasilania będą dzięki temu bloku dodatkowo chłodzone. Wyższe napięcia nie będą z kolei pewnie problemem.

Czytaj też: Chcecie pościgać się w symulatorze Astona Martina? Szykujcie kasę… dużo kasy

Podstawowym materiałem monobloku jest niklowana miedź połączona z przezroczystą akrylową obudową, na której znajdują się adresowalne diody LED RGB. Główny kanał chłodziwa przechodzi przez obszar VRM, a nad procesorem znalazła się kratka z mikro-żeberkami. Cena? Niestety spora, bo rzędu 205 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News