BMW iNext wyszpiegowane w pełnym kamuflażu

Nowy zestaw zdjęć szpiegowskich zapewnia jak dotąd najlepsze nieoficjalne spojrzenie na nadchodzący elektryczny model BMW iNext, choć w dostrzeżeniu wszystkiego przeszkadza nam ciągle kamuflaż.

Dla BMW model iNext (koncepcja sprzed 2 lat widoczna wyżej) będzie tym, czym dla Porsche jest od dawna model 911 i tym, czym Cybertruck dla Tesli. W skrócie – pokaz technologicznych możliwości, które firma upchnie m.in. w charakterystyczną “nerkową” kratkę, nie muszącą już osłaniać chłodnicy.

Elektryczny samochód iNext stanie na samej szczycie oferty BMW, kiedy już zadebiutuje, a w odróżnieniu od poprzednich tego typu modeli BMW (i3 oraz i8), iNext będzie wyglądał bardziej mainstreamowo i subtelnie, ale będzie miał pewne unikalne cechy stylistyczne.

BMW jeszcze nie ujawniło pełnych informacji na temat osiągów i układu napędowego iNext, ale już wcześniej omawiało elektryczne układy napędowe i platformy nowej generacji. Wspomina się o 600 km zasięgu na jednym ładowaniu, obecności szeregu technologicznych nowinek na czele z trzecim poziomem autonomiczności.

Czytaj też: Polskie ceny nowego Volkswagena Arteon i Arteon Shooting Brake

Na wszystkie szczegóły przyjdzie nam poczekać do 2021 roku, bo wtedy to właśnie BMW iNext ma zadebiutować “na papierze” i na rynku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News