Reklama

BMW uczy driftowania samochodem z napędem na tylne i wszystkie koła

BMW m8 competition, jak driftować, BMW uczy driftowania

Zabawa na granicy przyczepności za kółkiem, czyli po prostu driftowanie, jest dla wielu świetną zabawą, o czym doskonale wie oddział M firmy BMW.

Jak driftować? Odpowiada BMW

Najnowszy film BMW M na YouTube zawiera krótki samouczek na temat tego, jak driftować samochodam z napędem na wszystkie koła i tylko tylne. Do tego materiału firma wykorzystała BMW M8 Competition, jako że ten model może przełączyć się między trybem napędu na wszystkie koła i tylko na tylne.

Czytaj też: Nowe BMW M5 CS ze świeżymi szczegółami
Czytaj też: Co z Mini? BMW ogłasza swoje plany
Czytaj też: Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami

Najpierw prezenter, instruktor jazdy Stefan Landmann, pokazał, jak zachowuje się M8 Competition z mocą przekazywaną tylko na tylne koła, a później zagłębił się w to, na czym polega driftowanie.

Tak jak zawsze, wszystko sprowadza się poniekąd do wpadnięcia w poślizg, ale kontrolując nieustannie tylny koniec pojazdu tak, aby finalnie skończyć manewr, nie uderzając w barierki. Drift to więc nic innego, jak czysta kontrola, czyli odpowiednie balansowanie kierownicą i przepustnicą.

Czytaj teżElektryczny skuter BMW, to cacko jak żadne inne
Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iX już z nami. To początek nowej ery BMW
Czytaj też: Obejrzyjcie wojaże BMW 128ti na Nurburgring

W pokazie różnic między driftowaniem w trybie z napędem na wszystkie koła i tylko na tylne, widzimy jednak już dwa kompletnie odmienne światy.