Reklama

Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami

render SUVa BMW X8

O BMW X8 słyszymy tak naprawdę od trzech lat i choć nadal nie uzyskaliśmy oficjalnego potwierdzenia, mamy pewność, że ta wzbogacona wersja SUVa X7 zadebiutuje.

Nieoficjalny render BMW X8

Pogłoski o BMW X8 pojawiły się zaledwie kilka miesięcy po ujawnieniu przez producenta samochodu Concept X7 iPerformance pod koniec 2017 roku i choć do tej pory bazowaliśmy tylko na plotkach, teraz mamy twarde dowody. BMW X8 rzeczywiście powstaje, co potwierdzają zdjęcia zakamuflowanego prototypu.

To na ich podstawie graficy serwisu Kolesa postarali się wyrenderować BMW X8 w jego finalnym stanie. Postawili na podzielone główne światła umieszczone niżej na przedniej konsoli, a sam kształt i największe elementy nadwozia przenieśli 1:1 względem zakamuflowanego prototypu.

Czytaj też: Prototyp BMW 2 Active Tourer 2021 na nowych materiałach
Czytaj też: Wyszpiegowane odświeżenie BMW X4 M 2022 wskazuje na delikatne zmiany
Czytaj też: Nowa kratka BMW M4 i M3 gryzie w oczy? Jej zmiana nie jest trudna

Render wydaje się czerpać inspirację z M760i w odniesieniu do wykończenia przedniego otworu wentylacyjnego i zapożycza układ wydechowy z X6 M50i. Z kolei widoczna tutaj przeolbrzymia maskownica chłodnicy nie powinna być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę najnowsze projekty BMW.

Czytaj teżTak jeździ elektryczne BMW iNext! Nagrano je podczas testów na Nurburgring
Czytaj też: BMW X5 i X6 M Competition w wydaniu First Edition
Czytaj też: Project Rockstar BMW, czyli wielki hybrydowy SUV X8 M

Wracając do ostatnich informacji na temat tego SUVa, jego wydanie M jest rzekomo znane wewnątrz BMW jako „Project Rockstar”. Brytyjski magazyn Autocar twierdzi, że ten wysokowydajny SUV będzie polegał na wypróbowanym i przetestowanym 4,4-litrowym V8 z parą turbosprężarek razem z silnikiem elektrycznym o mocy 200 koni mechanicznych. Finalnie przełoży się to na łączną moc 750 koni mechanicznych.

Aktualne przypuszczenia sugerują, że X8 wejdzie do sprzedaży pod koniec 2021 roku jako pojazd na 2022 rok modelowy, ale koncepcja przypominająca model produkcyjny może zadebiutować wcześniej. Na wydanie X8 M poczekamy więc jeszcze dłużej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News