Reklama
aplikuj.pl

Dron ze strzelbą, to już nie fikcja. To nowa brytyjska broń

bojowy dron i9 broń

Wielka Brytania opracowała nowego bojowego drona, który ma pomóc żołnierzom w przełamywaniu oporu zwłaszcza w miastach. Czym dokładnie jest dron i9?

Dron z bronią

Ujawniony przez Times of London, dron i9 został opracowany dla brytyjskich sił zbrojnych i ma na celu szybko i niespodziewanie znaleźć się przy wrogu ukrytym w budynku, czy pokoju, neutralizując go za pomocą wbudowanej dwulufowej strzelby. Jednak to operator, a nie sam dron, będzie musiał zdecydować, czy wystrzelić.

Operacje szturmowe należą do jednych z najniebezpieczniejszych w walkach na wojnie, gdzie żołnierze muszą zwykle otworzyć drzwi i wpaść do środka, strzelając do wroga z bliskiej odległości. Straty w takich operacjach są zazwyczaj bardzo wysokie i to szczególnie w przypadku pierwszych przechodzących przez drzwi.

Wielka Brytania wpadła na pomysł wyeliminowania tego zagrożenia dronem, który wleciałby do pomieszczenia po wcześniejszym rozbiciu okna, wyłamaniu drzwi, czy rozsadzeniu ściany.

Czytaj też: Ten niszczyciel podbił właśnie rekord i zapewnił powody do zmartwień

Sam w sobie i9 jest heksakopterem z zaawansowanym systemem optycznym, który automatycznie identyfikuje cele na podstawie sztucznej inteligencji. Może też być wykorzystywany, jako broń przeciwko innym dronom. To też jeden z pierwszych dronów z wbudowaną bronią dostępnych dla zachodnich armii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News