Reklama

Bolt Drive – kolejna wypożyczalnia samochodów na minuty

Bolt startuje z usługą Bolt Drive, czyli wypożyczalnią samochodów na minuty. Na razie to tylko pilotaż.

Bolt Drive w formie pilotażu

Bolt Drive to usługa wypożyczania samochodów na minuty. Pilotaż nie będzie tani. Firma zainwestuje w jego start aż 20 mln euro w całej Europie, a na początku usługa ruszy w Estonii – ojczyźnie Bolta.

Wypożyczanie aut w ramach Bolt Drive ma przypominać wynajęcie hulajnogi. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej i możemy jechać. Z założenia usługa ma służyć do przemieszczenia się na krótkich dystansach. Zwrot auta będzie możliwy w obszarze wyznaczonym przez aplikację. Kierowca nie będzie płacić za paliwo, ani miejsce parkingowe.

Czytaj też: Szef Renaulta ujawnia przyszłość segmentu B. Co czeka te samochody?

Prezes Bolta Markus Villig zapewnia, że Bolt Drive będzie sposobem na walkę z emisję CO2. Jego zdaniem ludzie będą w stanie porzucić samochody prywatne na rzecz car-sharingu.

Bolt Drive powinien się przyjąć w dużych miastach

Z jednej strony Bolt Drive budzi sporo pytań. Bo po co nam kolejna usługa samochodów na minuty. Z drugiej jednak patrząc na popularność tego typu usług – miejsca na kolejną na pewno nie zabraknie.

By społeczność lokalna mogła przestawić się z „posiadania” na transport na żądanie, musimy zaoferować wygodniejszą, tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska opcję na pokonanie każdej odległości. Robimy to już na krótkich i średnich dystansach. Bolt Drive obejmuje teraz pozostałe przypadki, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka do centrum handlowego czy weekendowy wypad. Nasze klientki i klienci będą mieli dostęp do samochodu w dowolnym momencie z tej samej aplikacji, której już używają do wypożyczania innych środków transportu współdzielonego oferowanego przez Bolt

— powiedział Markus Villig, prezes Bolta.

Przy zapewnieniu odpowiedniej floty pojazdów Bolt nie powinien narzekać na brak popularności. Wiele osób zapewne chętnie wybierze samochód zamiast hulajnogi. Szczególnie w krytycznych okresach roku. Latem dla klimatyzacji, a zimą ze względu na brak alternatywy.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Flip 3 może się podobać

W Polsce usługa powinna zdobyć sporą popularność w dużych miastach. Bold Drive raczej nie zdominuje rynku, na którym nie brakuje alternatyw, ale na pewno znajdzie dla siebie miejsce. Popularność marki będzie przy tym pomocna.