Reklama
aplikuj.pl

Kolejny przełom Huawei – Bolt Food trafia do App Gallery i HMS

Bolt Food w Polsce

Smartfony Huawei z Huawei Mobile Services, czyli pozbawione usług Google, zostały zintegrowane z aplikacją Bolt Food. To kolejny duży krok w rozbudowie ekosystemu firmy.

W końcu wygodnie zamówisz jedzenie nowym smartfonem Huawei

Aplikacjom takim jak Bolt Food, czy Uber Eats, do tej pory nawet udawało się działać na smartfonach Huawei bez usług Google. A może raczej – udawało się je uruchomić. Ale do prawidłowego działania aplikacje potrzebowały fabrycznie zainstalowanych Map Google. Bez tego aplikacja nie jest w stanie rozpoznać naszej pozycji, a co za tym idzie wyświetlić nam listy lokali, z których możemy coś zamówić. Zamiast znanych opcji widzimy pustą przestrzeń.

Czytaj też: Recenzja Huawei Mate X2 w 24 godziny? Podjąłem wyzwanie

Polska jest jednym z 10 krajów, w których aplikacja Bolt Food została zintegrowana z Huawei Mobile Services (HMS). To oznacza, że ze wszystkich jej funkcji mogą korzystać posiadacze smartfonów serii Mate 40, P40, Mate 30, modeli Y6p, Y5p, P smart 2021, Mate Xs, Mate X2 oraz ostatnich tabletów z serii MatePad. Aplikację wystarczy pobrać ze sklepu AppGallery.

Czytaj też: PlayStation Plus na maj 2021 wycieka, a gry na PS5 dają do myślenia

Kolejna dziura w smartfonach z HMS zapełniona

Huawei Mate X2

Huawei skutecznie zasypał kolejną dziurę, z jaką musieli radzić sobie posiadacze urządzeń z HMS. Po nawigacji, aplikacjach bankowych, usługach transportowych, teraz pojawiła się możliwość zamawiania jedzenia.

Do kompletu przydałby się jeszcze Uber Ears, ale skoro zintegrowany został Bolt Food, to być może wizja dodatkowego zysku skusi też Ubera.