WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

[Aktualizacja] Bolt pojawił się w AppGallery i działa na smartfonach z HMS

Aplikacja Bolt pojawiła się w sklepie z aplikacjami Huaweia. Ale jeśli już otwieracie szampana z myślą, że zamówicie przejazd z poziomu swojego P40 Pro to lepiej odłóżcie butelkę do lodówki i doczytajcie wiadomość do końca.

Aktualizacja

Długo nie musieliśmy czekać na działania ze strony Huaweia. Aplikacja Bolt jest już dostępna w AppGallery na smartfonach z HMS, czyli m.in. serii P40, Mate Xs oraz modelach Y5p i Y6p.

Aplikacja faktycznie działa, co mogę już w pełni potwierdzić. Można ją pobrać bez zbędnego kombinowania, mapy wczytują się prawidłowo, podobnie jak opcje zamawiania przejazdów.

Poniżej znajdziecie treść oryginalnej wiadomości z 5 lipca.

Bolt faktycznie pojawił się w AppGallery

Przyznaję, zaskoczyła mnie dzisiaj ta wiadomość, bo nie była oficjalnie komunikowana przez Huaweia. Z kolei piszące o tym polskie portale napisały teksty praktycznie o niczym. Niby ten Bolt jest, ale konkretów można ze świecą szukać.

Faktycznie aplikacja Bolta trafiła do AppGallery i możną ją pobrać na smartfony Huaweia. Tak samo, jak można to zrobić z Google Play. I tu przechodzimy do sedna – Bolt działa tylko na smartfonach z usługami Google’a.

Wiadomość jest jednak szeroko komentowana na świecie, bo Bolt jest uznawany za europejskiego Ubera, więc poruszany jest głównie wątek konkurencji pomiędzy firmami.

Bolt na Huaweia bez usług Google’a? Jeszcze nie, ale podobno już niedługo

Usługi transportowe to największa dziura smartfonów Huaweia z Huawei Mobile Services (HMS). Choć niedawno uzupełnione przez iTaxi. Choć wielu użytkowników nadal czeka na pojawienie się Ubera lub Bolta i jest nadzieja na to, że stanie się to już niedługo.

Czytaj też: Huawei Mobile Services zaczyna dostawać usługi transportowe

Na stronie internetowej wsparcia Huaweia widnieje bowiem zdanie – Bolt będzie wkrótce dostępny też na telefonach z serii P40, Y5p, Y6p i Mate 30 pro. Wiadomość jest jednak datowana na początek czerwca. Wkrótce jest pojęciem względnym, ale patrząc na tempo uzupełniania AppGallery, Bolt powinien się pojawić na smartfonach z HMS wcześniej niż później.

Dlaczego Bolt nie działa na smartfonach z HMS?

Bolt, podobnie jak Uber, do działania wymaga map Google. To właśnie za ich pomocą ustalamy trasę przejazdu, czy miejsce odbioru. Z tego powodu Ubera możemy uruchomić na smartfonie z HMS, ale otworzy nam się puste okno aplikacji z dziurą w miejscu mapy.

Smartfony z HMS mają zaszyte w systemie własne mapy. Kluczem do działania aplikacji Bolta i Ubera jest takie dostosowanie programu, aby zamiast szukać Map Google’a, korzystał z rozwiązania Huaweia. Dlatego też problemu nie da się w żaden sposób obejść. To twórcy aplikacji muszą ją w odpowiedni sposób dostosować. A żeby to zrobić muszą zwyczajnie… chcieć to zrobić.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News