Reklama

BorgWarner udostępnia 800-voltowe elektryczne silniki

800-voltowe elektryczne silniki, silniki BorgWarner, elektryczne silniki BorgWarner

Firma BorgWarner od dziś udostępnia 800-voltowe elektryczne silniki typu HVH 320 (High Voltage Hairpin 320) do segmentu użytkowych pojazdów komercyjnych i choć na pierwszy rzut oka nie brzmi to specjalnie godnie, takie właśnie jest.

800-voltowe elektryczne silniki

Te elektryczne silniki BorgWarner wyróżniają się przede wszystkim działaniem na napięciu znamionowym rzędu 800 V, co jest wykorzystywane ogólnie w celu zwiększenia gęstości mocy, wydajności i skrócenia czasu ładowania. Szczytowa sprawność samego silnika wynosi 97%, a jego moc szczytowa to ponad 543 KM (400 kW) i 1270 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Tesla Roadster będzie latał, czyli Musk znów mówi za wiele
Czytaj też: Czerń w Modelach Tesli dominuje już w pełni
Czytaj też: Jak zmienił się Cybertruck? Elon Musk o pickupie Tesli

Z tego co wiemy, na rynek zmierzają aż cztery warianty HVH 320, które mają zostać wprowadzone do sprzedaży 2024 roku, a według informacji prasowej, jest już na nie chętny: „duży europejski producent”.

Czytaj też: Ktoś nagrał, jak Tesla aktualizuje całą flotę Modeli
Czytaj też: Podejrzyjcie jak wygląda elektryczny tir Tesla Semi
Czytaj też: Samsung wyprodukuje nowe układy dla Tesli?

Jak powiedział Dr Stefan Demmerle, prezes i dyrektor generalny BorgWarner PowerDrive Systems (via InsideEVs):

Dodanie HVH 320 do naszej rodziny silników elektrycznych wzmacnia naszą ofertę i jest doskonałym przykładem zaangażowania firmy BorgWarner w dostarczanie najnowocześniejszych technologii czystego napędu, które odpowiadają potrzebom rynku.

Korzystając z naszej maszyny o napięciu 800 V, klienci mogą znacznie skrócić czas ładowania i osiągnąć wyższą gęstość mocy, umożliwiając jeszcze lepszą przyszłość dla elektrycznych samochodów ciężarowych.