Brazylia wywalczy ładowarki w iPhone?

brazylia, apple

Coś ostatnio Apple nie ma łatwo jeśli chodzi o prawa konsumenckie poza USA. Kolejny kraj ma wątpliwości co do wspaniałomyślności Apple.

Apple mówi, że jest dobre, a potem rzecznicy praw konsumentów mają trochę inne zdanie na ten temat. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że we Włoszech nałożono na Apple karę za nieodpowiednie informowanie o wodoszczelności iPhone’ów.

Czytaj też: Mamy pierwsze zdjęcia Xiaomi Mi 11
Czytaj też:
Motorola Nio będzie odgrzanym flagowcem
Czytaj też:
Jaki procent rynku w 2021 roku będzie miał Huawei i Honor?

Teraz Brazylia

Również i w Brazylii dopatrzono się czegoś co nie do końca powinno mieć miejsce. Tamtejszy stan Sao Paolo uznał, że brak ładowarek w pudełkach z iPhone’ami nie jest ruchem w stronę ochrony środowiska. Klienci otrzymują produkty wybrakowane, które może być ciężej zreperować. Pojawia się tutaj możliwość sytuacji, w której Apple odmawia naprawy telefonu przez korzystanie ze złej ładowarki.

Do tego Sao Paolo zwraca uwagę, że nie ma planu recyklingowego dotyczącego iPhone’ów podczas, gdy Apple tak dba o środowisko. W wątpliwość poddawane jest również to czy używanie innych ładowarek niż tych z pudełka jest bezpieczne dla klienta.

Czytaj też: Samsung ujawnił plan aktualizacji urządzeń do Androida 11
Czytaj też:
Motorola Desktop Mode. Duża nowość w Androidzie 11
Czytaj też:
Samsung Galaxy A32 5G ma całkowicie nowy wygląd

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News