Z bronią DroneGun MkIII zestrzelisz drony do 500 metrów

Z bronią DroneGun MkIII zestrzelisz drony do 500 metrów
Z bronią DroneGun MkIII zestrzelisz drony do 500 metrów

Pistolety przeciw dronom nie są żadnym żartem, a realną bronią wyjętą rodem z filmów science-fiction w celu ochrony przed tymi latającymi, bezzałogowymi ustrojstwami. Ponownie mowa o rozwiązaniach firmy DroneShield, która rozszerzyła swoją ofertę o model DroneGun MkIII.

Czytaj też: Moment Air to soczewki anamorficzne dla dronów DJI

DroneGun MkIII może i nie może się pochwalić dobrą specyfikacją, ale nie musi – ten model mamy uznawać za kompaktową ochronę przeciw dronom na niewielkim obszarze. Ten “pistolet na drony” waży jedyne 1,95 kilograma przy wymiarach 63 x 40 x 20 cm, dzięki czemu z łatwością można wsadzić go do podręcznej walizeczki. Jednak skuteczność DroneGun wyznaczono wyłącznie na zasięg 500 metrów, czyli o połowę mniejsza względem poprzednika (DroneGun Tactical), którego zasięg też w sumie został obcięty o połowę względem znacznie bardziej zaawansowanego oryginału (DroneGun).

MkIII nadal korzysta z tej samej taktyki zagłuszania częstotliwości za pomocą szumu elektromagnetycznego na tych samych częstotliwościach, których używa samolot do sterowania i wysyłania transmisji wideo. Jeśli z powodzeniem jego systemy zostaną “otumanione”, dron nie spadnie, a zerwie transmisje z operatorem i albo bezpiecznie wyląduje, albo zacznie wracać do punktu startowego.

Wszystkie informacje na temat DroneGun MKIII domyka jego akumulator, będący w stanie zapewnić nam jedną ”godzinę” zabawy w zestrzeliwanie dronów, ale tak naprawdę nigdzie go nie kupimy. Ze względu na brak autoryzacji FCC jest dostępny do zakupu tylko dla rządowych agencji.

Czytaj też: Rosja rozwija rój zabójczych dronów

Źródło: New Atlas