WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Brudny sekret samochodów elektrycznych Tesli

Brudny sekret samochodów elektrycznych Tesli

Jak bardzo dbacie o swoje samochody pod kątem samej czystości? Jeśli macie Teslę, rutynowe wizyty na myjniach i odkurzanie wnętrza może nie wystarczyć.

Oczywiście tak naprawdę wszystkie samochody gromadzą w swoich zakamarkach brud, ale Model 3 Tesli wydaje się być w tym pionierem, zgarniając całe kilogramy syfu tam, gdzie na pierwszy rzut oka go nie widać. Poniższy przykład to potwierdza.

Ten właściciel Modelu 3 Tesli zaczął sprawdzać jego stan po przejechaniu około 58000 kilometrów i po chwili znalazł niezbyt przyjemną niespodziankę. Spod tego samochodu wygrzebał ponad 13,61 kilogramów brudu, a dokładniej mówiąc, pół worka na śmieci wierzchniej warstwy gleby.

Do tej pory odnotowano jednak już kilka przypadków gromadzenia sporej ilości brudu w podwoziu Modelu 3 Tesli, ale ten jest dość ekstremalny. Większość brudu jest przechwytywana i zatrzymywana przez osłonę tylnego zderzaka Modelu 3. Jak wpływał on na zasięg i czy dalsza jego akumulacja doprowadziłaby do uszkodzeń? To niestety ciągle tajemnica.

Czytaj też: Obejrzyj jak Model 3 Tesli bawi się w statek

Ważne jest jednak to, że tego typu brud gromadzi wilgoć, co może prowadzić do korozji podwozia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News