WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Brytyjski startup wskrzesił ikonicznego vana elektrycznym modelem Morris JE

Mamy tu jakichś maniaków retro stylu i nowoczesnych technologii w motoryzacji? Jeśli tak, to przejść obojętnie obok debiutującego właśnie Morris JE vana zwyczajnie nie możecie.

Za projekt odpowiada brytyjski startup Morris Commercial, który postanowił odświeżyć ikoniczny model Morris J-type z lat 1949-1961, który sprzedał się w nakładzie około 50000 egzemplarzy. Kiedyś wyglądał surowo, a po tylu latach wręcz komicznie, ale jego nowoczesne wydanie przywołuje na myśl coś dziwnie fikuśnego.

Nowa całkowicie elektryczna inkarnacja została w pełni zaprojektowana i skonstruowana w Wielkiej Brytanii i wcale nie ma tylko dobrze wyglądać. Firma tak naprawdę celuje swoim cackiem w segment samochodów dostawczych premium.

Morris JE, van Morris JE, elektryczny Morris JE, elektryczny stary van

Morris Commercial zamierza jednak wprowadzić do sprzedaży swojego vana Morris JE pod koniec 2021 roku w cenie detalicznej około 70080 euro. Według komunikatu prasowego furgonetka Morris JE została zbudowana na modułowej platformie BEV i oferuje około 320 km z akumulatorem o pojemności 60 kWh.

Jednym z kluczowych punktów projektu jest konstrukcja nadwozia z włókna węglowego, która umożliwia zmieszczenie zmieszczenie się w wadze całkowitej 2500 kilogramów przy transportowaniu 1000 kg ładunku. W tej kwestii jego pojemność sięga 5,5 metrów sześciennych.

ŹRÓDŁO: Insideevs